Predaj, rodinný dom, Žilina 183 600,00 EUR navrhnúť cenu

Rodinný dom Žilina

Najnižšie podanie
183 600,00
Dátum a čas dražby:
20.01.2017 11:30
Miesto dražby
Salónik, VIX Restaurant, Sládkovičova 164/3, 010 01 Žilina, okres Žilina, Žilinský kraj.
Dražobná zábezpeka
18 360,00
Dobrovolná dražba
Áno
Dátum 2. verejnej obhliadky
16.01.2017 10:45

POPIS STAVBY
Ohodnocovaný dom súp.č.3065 je postavený na veľmi svahovitom teréne pozemku parc.č. KN-C 4906/21 v k.ú. Žilina, obec Žilina, okres Žilina. Dom je umiestnený na krátkej, úzkej a slepej Rastislavovej ulici, v zástavbe novších rodinných domov. Dom je súčasťou radovej zástavby s ďalšími dvoma rodinnými domami. Začiatok radovej zástavby je umiestnený na križovatke Rastislavovej ulice a Mojmírovej ulice. Ohodnocovaný dom je umiestnený na vzdialenej strane od križovatky ulíc. Dom je dvojpodlažný, má plochú strechu. Dom je osadený do zárezu svahu na jeho spodnú úroveň. Spodné podlažie je prístupné zo strany Rastislavovej ulice, podlažie z pohľadu výškovej úrovne okolitého terénu spĺňa charakter podzemného podlažia (priemerná hĺbka osadenia podlažia do terénu > 80 cm). Horné podlažie je prístupné z chodníka, ktorý je vedený popri radovej zástavbe troch predmetných domov od križovatky Rastislavovej a Mojmírovej ulice. Konštrukčný systém stavby je stenový murovaný. Z dispozičného hľadiska dom pozostáva:
- 1.podzemné podlažie z predsiene so vstupom pre peších z dvora, garáže (podzemná pivnica za garážou je umiestnená mimo domu), kotolne, obývacej haly s kuchynským kútom a schodiskom na 1.nadzemné podlažie, a kúpeľne s WC,
- 1.nadzemné podlažie z predsiene so vstupom z prístupového chodníka, WC, obývacej haly s átriom a schodiskovým priestorom, troch izieb a kúpeľne s WC.
Dom súp.č.3065 je napojený na verejné rozvody elektrickej energie, vodovodu, kanalizácie a plynovodu, s možnosťou napojenia na telefónne rozvody.

Stavebno-technický popis:
Základy domu pásy z monolitického betónu s vodorovnou izoláciou proti zemnej vlhkosti. Obvodové steny z tehál skladobnej hrúbky 37,5cm, zateplenie vonkajších stien nadzemného podlažia tepelnou izoláciou. Deliace konštrukcie z pálených tehál. Vnútorné omietky so stierkovou povrchovou úpravou. Stropy monolitické oceľobetónové s rovným podhľadom. Ploché strechy jednoplášťové s tepelnou izoláciou. Krytina na plochých strechách natavovacie pásy, v priestore átria gressová dlažba. Klampiarske konštrukcie atiky, markízy a strešných prienikov z pozinkovaného plechu. Klampiarske konštrukcie parapetov z poplastovaného plechu. Fasádne omietky stierky na sklotextilnej mriežke. Schody na 1.nadzemné podlažie točité schodnicové, schodnica z monolitického oceľobetónu, stupne z oceľobetónových dosiek, nášľapná vrstva stupňov dosky z tvrdého dreva. Dvoje dvere vstupné plastové v bezpečnostnej úprave, úprava povrchu dverí reliéfová s imitáciou dreva. Dvere vnútorné zasklené reliéfové dyhované v dyhovaných obložkových zárubniach. Dvere do technických priestorov hladké plné v kovových zárubniach. Okná plastové s dvojsklom, povrchová úprava oboch plôch s imitáciou dreva. Okenné žalúzie hliníkové. Na malých oknách 1.nadzemného podlažia kovové mreže. Podlahy obytných hál a izieb bukové vlysy. Ostatné priestory mierne nadpriemerné keramické dlažby, v garáži šatovská dlažba, v kotolni cementový poter. Ústredné vykurovanie teplovodné, panelové oceľové radiátory typu Korado, v kúpeľniach aj vyhrievacie rebríky. Elektroinštalácia svetelná i motorická, elektromer pred vstupom do 1.podzemného podlažia. Rozvod televízny a zabezpečovací pod omietkou. Rozvod studenej a teplej úžitkovej vody z pozinkovaného potrubia z vlastného centrálneho zdroja. Vodomer vo vodomernej šachte. Rozvod svietiplynu z oceľového potrubia do kotolne, plynomer v predsieni na 1.podzemnom podlaží. Vráta do garáže dvojkrídlové otváravé z tvrdého dreva s reliéfovou povrchovou úpravou. Kanalizačné stúpačky z plastu do ležatého rozvodu. Zdroj teplej úžitkovej vody zásobníkový ohrievač v kombinácii s kotlom ústredného vykurovania. Zdroj vykurovania plynový kotol značky Panthern. Vnútorné vybavenie na 1.podzemnom podlaží vaňa plastová pre dve osoby, keramické umývadlo. Vnútorné vybavenie na 1.nadzemnom podlaží sprchová kabínka z plastu a kovových rámov, plastová vanička, keramické umývadlo. Vodovodné batérie zmiešavacie s keramickými vložkami. V kúpeľniach splachovací záchod so zabudovanou nádržkou v stene, v samostatnom WC na 2.nadzemnom podlaží záchod „combi“. V kúpeľniach mierne nadpriemerné vnútorné keramické obklady všetkých plôch stien s listelami a motívmi a čiel vane. K kuchyni na 1.podzemnom podlaží pozdĺž celej kuchynskej linky a sporáku mierne nadpriemerný mozaikový keramický obklad. Elektrický rozvádzač s poistkami.
Dom súp.č.3065 bol daný do užívania v roku 1990, v roku 2005 bol zásadne rekonštruovaný a modernizovaný. Prvky dlhodobej i krátkodobej životnosti nevykazujú znaky vážnejších porúch. Vo vzťahu k technickému riešeniu, materiálu zvislých nosných konštrukcií a údržbe určujem základnú životnosť stavby v dĺžke 100 rokov, výpočet opotrebenia vykonám lineárnou metódou.

  • Cena 183 600,00 EURObjekt je v dražbe, cena nie je finála. navrhnúť cenu
  • Vložené 7. 6. 2016
  • Číslo inzerátu AR-06NB-102432 (PSO101/16)
  • Katastrálne územie ZILINA

Kontaktovať makléra

Martin Krajiček
Martin Krajiček Správca dražby Telefón: +421232202724 E-mail: krajicek@platitsaoplati.sk
Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Platiť sa oplatí s.r.o Košická 56 82108 Bratisalava Telefón: 02/32202713, 02/32202714 E-mail: drazby@platitsaoplati.sk Web:
 

Podobné reality

Rodinný dom, Predaj, Žilina - Hôrky

Predaj, rodinný dom

Žilina, Hôrky 194 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Žilina - Budatínska

Predaj, rodinný dom

Žilina, Budatínska 1,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Žilina - Chlmecké námestie

Predaj, rodinný dom

Žilina, Chlmecké námestie 93 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Žilina - Hollého

Predaj, rodinný dom

Žilina, Hollého 230 000,00 EUR

TOPlist TOPlist