Predaj, rodinný dom, Zborov nad Bystricou 68 760,00 EUR navrhnúť cenu

Rodinný dom Zborov nad Bystricou

Najnižšie podanie
68 760,00
Dátum a čas dražby:
28.02.2017 10:00
Miesto dražby
Salónik, VIX Restaurant, Sládkovičova 164/3, 010 01 Žilina, okres Žilina, Žilinský kraj.
Dražobná zábezpeka
10 000,00
Dobrovolná dražba
Áno

Dražba - rodinný dom Zborov na Bystricou čs. 446
Jedná sa o samostatne stojaci trojpodlažný, murovaný rodinný dom postavený na rovinnom pozemku parcelné číslo KN 1720/2 v katastrálnom území Zborov nad Bystricou, obec Zborov nad Bystricou, okres Čadca v katastrálnom území obce, v časti obce s rodinným domami stredného štandardu. Objekt rodinného domu je čiastočne podpivničený, osadený v priemernej hĺbke do 2,00m od upraveného terénu. Objekt je založený na pôvodných, izolovaných, betónových, základových pásoch. Obvodové steny podzemného podlažia sú pôvodné, kamenné a z monolitického betónu, zvonku dodatočne izolovaného proti vede. Obvodové steny prvého nadzemného podlažia sú pôvodné, murované v skladobnej hrúbke do 40 cm, dodatočne zateplené, s vyhotovenými vonkajšími omietkami na báze umelých hmôt. Obklad sokla z kameňa nie je vyhotovený. Vnútorné priečky sú čiastočne novovybudované, čiastočne pôvodné, s novými vnútornými, vápennými omietkami. V roku 2001 bolo vybudované druhé nadzemné podlažie, pôvodný drevený, trámový strop nad druhým nadzemným podlažím. Bola vybudovaná nová manzardová strecha, nový drevený krov s vrcholovou väznicou a ťažkou pálenou krytinou Bramac. Klampiarske konštrukcie strechy sú úplné, vyhotovené z medeného plechu, vonkajšie parapety sú z medeného plechu.
Objekt rodinného domu je zásobovaný pitnou vodou z obecnej vodovodnej siete, odkanalizovaný do vlastnej ČOV. Vykurovanie objektu je na tuhé palivo a plynové, plynová prípojka je napojená na obecný plynový STL plynovod. Vykurovanie v objekte je podlahové na obidvoch nadzemných podlažiach. Elektrická prípojka je svetelná aj motorická.
Na základe potvrdenia Obecného úradu v Zborove nad Bystricou zo dňa 11.9.2000 bolo pôvodnému rodinnému domu č.s. 446 pridelené súpisné číslo v roku 1956 a teda jeho vek ku dňu ohodnotenia je 54 rokov. V rokoch 2001-2003 bola na pôvodnom rodinnom dome vykonaná kompletná rekonštrukcia: prístavba a nadstavba, pri ktorej boli zachované pôvodné základy, pôvodné obvodové nosné steny prvého podzemného a prvého nadzemného podlažia a pôvodný strop nad prvým podzemným a prvým nadzemným podlažím, ktorý bol dodatočne zmonolitovaný. Počas rekonštrukčných prác boli zateplené pôvodné obvodové steny prvého nadzemného podlažia, ako aj strop nad druhým nadzemným podlažím. Bol vybudovaný nový krov s novou strešnou krytinou a s klampiarskymi konštrukciami. Vnútorné rozvody vody, kanalizácie, plynu, elektrické rozvody, rozvod internetu, kamerový systém ako aj vonkajšie prípojky boli vybudované počas rekonštrukčných prác v roku 2001. V dome bol kompletne zrekonštruovaný interiér, pôvodné okná boli vymenené a nahradené novými, drevenými euro oknami, v objekte boli sčasti osadené nové drevený, interiérové dvere do drevených zárubní. V kuchyni a kúpeľni bolo osadené nové vnútorné vybavenie, boli vyhotovené keramické obklady. V roku 2008 bol rodinný dom zateplený a boli vyhotovené vonkajšie omietky.
Na základe kolaudačného rozhodnutia č. 16/FX11/03/ Ja zo dňa 2.12.2003 bol rodinný dom čs. 446 daný do trvalého užívania. Vzhľadom na to, že stavebnými prácami v rokoch 2001-2003 sa výrazne zlepšil stavebno - technický stav pôvodného objektu rodinného domu, pre výpočet jeho opotrebenia zvolená analytická metóda.
1. podzemné podlažie:
Z dispozičného hľadiska sa na prvom podzemnom podlaží nachádza kotolňa na tuhé palivo, plynová kotoľńa a pivnica. Do podzemného podlažia sa zostupuje betónovým schodiskom zo severozápadnej strany objektu. Podlahy v miestnostiach sú betónové, okná sú jednoduché, kovové, vstupné dvere sú drevené. Z vnútorného vybavenia sa v kotolni na tuhé palivo nachádza kotol na tuhé palivo s akumulačnou nádržou. V plynovej kotolni sa nachádza plynový kotol s bojlerom a riadiacou jednotkou pre ČOV.
1. Nadzemné podlažie:
Z dispozičného hľadiska sa na prvom nadzemnom podlaží nachádza vstup- zádverie, predsieň, schodisko, chodba, kúpeľňa s WC, obývacia izba, spálňa. Podlahy v obytných miestnostiach sú plávajúce, v ostatných miestnostiach sú keramické dlažby. Okná na podlaží sú drevené - eurookná, vstupné a balkónové dvere sú drevené. Z vnútorného vybavenia sa v kuchyni nachádza drevená kuchynská linka s elektrickým sporákom s keramickou platňou a odsávačom pár, vstavaná umývačka riadu, elektrická rúra. Pri kuchynskej linke je vybudovaný keramický obklad. V kúpeľni je osadená misa WC, umývadlo, sprchovací kút. V kúpeľni je vyhotovený keramický obklad. V obývacej izbe je krb s teplovzdušným kúrením. Na podlaží je vyhotovené podlahové kúrenie.
Prístavba z roku 2001:
Z dispozičného hľadiska sa na 2. NP nachádza schodisko, chodba, kúpeľňa, WC, kuchyňa a dve obytné izby. Podlahy v obytných izbách sú plávajúce, v ostatných miestnostiach sú vyhotovené keramické dlažby. Okná sú drevené - eurookná, s vnútornými žalúziami, dvere sú drevené v drevených zárubniach. Z vnútorného vybavenia sa v kuchyni bude nachádzať elektrický sporák s keramickou platňou a odsávačom pár, drevená kuchynská linka s nerezovým umývadlom, keramický obklad pri kuchynskej linke. V kúpeľni je osadená rohová, platňová vaňa a 2 umývadlá, vo WC je osadená misa WC. V kúpeľni a vo WC je vyhotovený keramický obklad. Na podlaží je vyhotovené podlahové kúrenie a zároveň sú v jednotlivých miestnostiach osadené plechové radiátory.

  • Cena 68 760,00 EURObjekt je v dražbe, cena nie je finála. navrhnúť cenu
  • Vložené 27. 5. 2016
  • Číslo inzerátu AR-06NB-102236 (PSO315/15)
  • Katastrálne územie ZBOROV NAD BYSTRICOU

Kontaktovať makléra

Martin Krajiček
Martin Krajiček Správca dražby Telefón: +421232202724 E-mail: krajicek@platitsaoplati.sk
Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Platiť sa oplatí s.r.o Košická 56 82108 Bratisalava Telefón: 02/32202713, 02/32202714 E-mail: drazby@platitsaoplati.sk Web:
 

Podobné reality

Rodinný dom, Predaj, Zborov nad Bystricou

Predaj, rodinný dom, 400 m2

Zborov nad Bystricou 55 000,00 EUR

TOPlist TOPlist