Predaj, rodinný dom, Veľký Meder 47 250,00 EUR navrhnúť cenu

Rodinný dom Veľký Meder

Najnižšie podanie
47 250,00
Dátum a čas dražby:
22.08.2017 10:00
Miesto dražby
Veľký Salónik na prízemí Hotela DREAM, Kapitulská 12, 917 01 Trnava, okres Trnava, Trnavský kraj.
Dražobná zábezpeka
8 000,00
Dobrovolná dražba
Áno

Dražba - rodinný dom so súpisným číslom 432 na pozemku s parc.č. 981/1 v katastrálnom území Veľký Meder, ul. Lesná.
Vzhľadom na skutočnosť, že hodnotené nehnuteľnosti neboli sprístupnené, ohodnotenie predmetu dražby bolo vykonané v zmysle § 12 ods.3 zákona č.527/2002 o dobrovoľných dražbách, v znení neskorších predpisov ("ohodnotenie možno vykonať z dostupných údajov, ktoré má dražobník k dispozícii"). Z dôvodu neumožnenia vykonania obhliadky nie je možné určiť presné technické ani dispozičné riešenie ohodnocovaných nehnuteľností, rovnako ani ich užívaciu schopnosť.
Budovu so súpisným číslom 432 na pozemku s parc.č. 981/1 v katastrálnom území Veľký Meder, vychádzajúc z predložených dokladov, ako aj jej skutočného účelu užívania pre účely stanovenia jej všeobecnej hodnoty, charakterizujem ako rodinný dom. Budova rodinného domu sa nachádza na pozemku s parc.č.981/1 v katastrálnom území Veľký Meder, medzi rodinnými domami so štandardným vybavením, v zastavanom území mesta, v obytnej časti. Jedná sa o samostatne stojacu budovu s jedným nadzemným podlažím, bez podpivničenia, polovalbovou strechou. Vek budovy som stanovil vychádzajúc z výsledkov miestnej obhliadky a scanu znaleckého posudku číslo 112/2005 zo dňa 12.07.2005, vypracovaný Ing.Jarolim Vicen, Narcisova 2, Bratislava. Na základe toho určujem rok zahájenia užívania stavby od roku 1959. Na rodinnom dome bola počas jeho užívania vykonávaná potrebná pravidelná údržba. Údržba prvkov krátkodobej životnosti je tiež zabezpečovaná. Úplná rekonštrukcia bola vykonaná v roku 2004. Predpokladaná životnosť stavby murovanej vzhľadom na jej technický stav zistený pri miestnej obhliadke a účel užívania určujem na 100 rokov. Vzhľadom na vykonané rekonštrukčné práce, opotrebovanie som vypočítal analytickou metódou.
Popis podlaží - 1. nadzemné podlažie: Dispozičné riešenie 1.nadzemnom podlažia - nachádza sa tu závetrie, predsieň, tri obytné izby, kuchyňa, chodba (zimná záhrada), kúpeľňa, samostatný záchod a kotolňa. Základy sú betónové monolitické s izoláciou proti vode a zemnej vlhkosti. Podmurovka je vyhotovená z monolitického betónu, s priemernou výškou 0,20 m. Obvodové murivo nadzemného podlažia murované z tehál v skladobnej hrúbke 0,45 m + kontaktné zateplenie z polystyrénu ( z roku 2004 ). Vnútorné nosné steny sú murované taktiež z tehál v skladobnej hrúbke 0,30 m, nenosné priečky hrúbky 0,15 m, so vápennou-štukovou hladkou omietkou. Strop nad prízemím je s rovným podhľadom drevený trámový, s dolným sádrokartónovým podhľadom. Strecha rodinného domu je polovalbová, nosná konštrukcia strechy je drevený krov, s krytinou z asfaltovaných šíndelov. Oplechovanie strechy je úplné z obojstranne pozinkovaného plechu, ostatné klampiarske konštrukcie ( parapety a pod. ) sú vyhotovené z eloxovaného hliníkového plechu. Fasádne omietky sú na báze umelých látok, obklady nie sú. Výplne okenných otvorov sú prevážne nové plastové okná s izolačným dvojsklom, opatrené vonkajšími plastovými roletami. Vstupné dvere do domu sú plastové, vnútorné interierové dvere drevené dýhované hladké plné alebo presklené ( osadené do oceľových zárubní ). Podlahy podlažia sú vyhotovené v obytných miestnostiach prevážne veľkoplošné laminátové parkety; v ostatných miestnostiach sú prevažne keramické dlažby. Podlažie je vykurované konvekčným ústredným vykurovaním, radiátormi oceľovými panelovými. Zdrojom vykurovacej vody je kotol plynový zn.Protherm Panther. Na podlaží je vyhotovený aj rozvod zemného plynu. Elektroinštalácia je svetelná ako i motorická. Rodinný dom je napojený na verejný rozvod vody, zemného plynu a elektro NN, odkanalizovaný do kanalizačnej sústavy mesta. Rozvod vody v dome teplej aj studenej prevážne z Pe trubiek, zdrojom teplej vody je zásobníkový ohrievače vody, umiestnený v kotolni a prepojený s kotlom ústredného kúrenia. Kanalizácia je z palstového potrubia. Je vyhotovený bleskozvod, rozvod TV a domáci telefón. Vybavenie kuchyne : sporák plynový s elektrickou rúrou, odsávač par, drez oceľový smaltovaný, kuchynská linka na báze dreva rozvinutej šírky 3,40 m´. Vnútorné vybavenie podlažia pozostáva : vaňa plastová rohová, umývadlo, samostatná sprcha. Vodovodné batérie sú pákové nerezové so sprchou 2 kusy a pákové nerezové 3 kusy. Záchod je umiestnený samostatne, s umývadlom, splachovací. Vnútorné obklady sa nachádzajú v prevážnej časti kúpeľní nad 1,35 m, obloženie vane, samostatnej sprchy, záchodu a kuchyne pri sporáku a dreze. Elektrický rozvádzač je s automatickým istením. Na podlaží okrem toho sa nenachádzajú žiadne iné vybavenia a konštrukcie, ktoré by mali vplyv na výšku jej technickej hodnoty.
Prístavba z roku 2004 - Prístavba k rodinnému domu má obdobné stavebno-technické vyhotovenie, ako pôvodná časť rodinného domu. Užívaná je od roku 2004.
Dvojgaráž so súpisným číslom 3430 na pozemku s parc.č. 981/3 v katastrálnom území Veľký Meder.
Budovu so súpisným číslom 3430 na pozemku s parc.č.981/3 v katastrálnom území Veľký Meder, vychádzajúc z predložených dokladov, ako aj jej skutočného účelu užívania pre účely stanovenia jej všeobecnej hodnoty, charakterizujem ako dvojgaráž. Budova dvojgaráže sa nachádza na pozemku s parc.č.981/3 v katastrálnom území Veľký Meder, medzi rodinnými domami so štandardným vybavením, v zastavanom území mesta, v obytnej časti. Jedná sa o samostatne stojacu budovu s jedným nadzemným podlažím, bez podpivničenia, valbovou strechou. Vek budovy som stanovil vychádzajúc z výsledkov miestnej obhliadky a scanu znaleckého posudku číslo 112/2005 zo dňa 12.07.2005, vypracovaný Ing.Jarolim Vicen, Narcisova 2, Bratislava. Na základe toho určujem rok zahájenia užívania stavby od roku 2004. Na dvojgaráži bola počas jeho užívania vykonávaná potrebná pravidelná údržba. Údržba prvkov krátkodobej životnosti je tiež zabezpečovaná. Predpokladaná životnosť stavby murovanej vzhľadom na jej technický stav zistený pri miestnej obhliadke a účel užívania určujem na 80 rokov. Základy sú betónové monolitické s izoláciou proti vode a zemnej vlhkosti. Obvodové murivo nadzemného podlažia murované z tehál v skladobnej hrúbke 0,30 m. Strop nad prízemím je s trámčekový s podhľadom drevený. Strecha garáže je valbová, nosná konštrukcia strechy je drevený krov, s krytinou z asfaltovaných šíndelov. Oplechovanie strechy je úplné z obojstranne pozinkovaného plechu. Fasádne omietky sú na báze umelých látok, obklady nie sú. Výplne okenných otvorov sú prevážne nové plastové okná s izolačným dvojsklom. Vstupné dvere drevené hladké plné. Podlahy podlažia sú vyhotovené prevážne ako keramické dlažby. Elektroinštalácia je svetelná ako i motorická. Garážové vráta sú segmentové plastové. Na podlaží okrem toho sa nenachádzajú žiadne iné vybavenia a konštrukcie, ktoré by mali vplyv na výšku jej technickej hodnoty.

  • Cena 47 250,00 EURObjekt je v dražbe, cena nie je finála. navrhnúť cenu
  • Vložené 20. 7. 2016
  • Číslo inzerátu AR-06NB-102482 (PSO153/16)
  • Katastrálne územie VELKY MEDER

Kontaktovať makléra

Martin Krajiček
Martin Krajiček Správca dražby Telefón: +421232202724 E-mail: krajicek@platitsaoplati.sk
Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Platiť sa oplatí s.r.o Košická 56 82108 Bratisalava Telefón: 02/32202713, 02/32202714 E-mail: drazby@platitsaoplati.sk Web:
 

Podobné reality

Rodinný dom, Predaj, Veľký Meder - Lesná

Predaj, rodinný dom, 159 m2

Veľký Meder, Lesná 29 800,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Veľký Meder

Predaj, rodinný dom, 2 299 m2

Veľký Meder 46 500,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Veľký Meder

Predaj, rodinný dom, 697 m2

Veľký Meder 103 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Veľký Meder - Veľký Meder

Predaj, rodinný dom, 180 m2

Veľký Meder, Veľký Meder

TOPlist TOPlist