Predaj, rodinný dom, Tekovské Lužany 17 475,00 EUR navrhnúť cenu

Rodinný dom Tekovské Lužany

Rodinný dom, ul. SNP č. 153, Tekovské Lužany, s. č. 402.
Jedná sa o pozemný nepodpivničený objekt s jedným nadzemnými podlažím. Podľa potvrdenia vydaného Obcou Tekovské Lužany bola pôvodná stavba daná do užívania v roku 1960 ako rodinný dom. V roku 210 bol rodinný dom zrekonštruovaný a bola zrealizovaná prístavba k domu. Dispozične je dom riešený ako rad vzájomne prepojených miestností. Vchod do domu je zo dvora do predsiene. V rodinnom dome sú štyri izby, kuchyňa, kúpeľňa s WC a predsieň. V súčasnosti sa dom upravuje a preto nie je obývaný. Rodinný dom je, založený na betónových základových pásoch priemernej hĺbke do 60 cm pod úrovňou okolitého terénu. Podmurovka je betónová s vodorovnou izoláciou. Obvodové a nosné steny prízemia v pôvodnej časti rodinného domu sú z pálených tehál, v prístavbe z pórobetóno-vých tvárnic. Stropy sú s rovným podhľadom, drevené, trámové s podbíjaním a záklopom. Tepelná izolácia stropu je škvarový násyp. Krov strechy je väznicový, sedlový so stojatou stolicou a na bokoch s valbami. Strešná krytina sú obyčajné pálené jednodrážkové škridly na latách. Klampiarske konštrukcie na streche domu sú z pozinkovaného plechu. Parapety sú z hliníkového plechu. Fasády domu sú upravené na povrchu tenkovrstvovými štruktúrovanými ušľachtilými omietkami na báze umelých látok vo farebnom prevedení. Vnútorné deliace priečky sú z pálených tehál. Vnútorné omietky stien a stropov sú prevažne vápenno-cementové hladké. Keramické obklady sú v kúpeľni nad 150 cm, vrátane obkladu vane. Na podlahách v izbách je plávajúca podlaha na povrchu s veľkoplošnými laminátovými parketami. V ostatných miestnostiach je prevažne keramické dlažba. Okná na dome sú prevažne plastové s izolačným dvojsklom, doplnené o interiérové, kovové, horizontálne, lamelové žalúzie. Vchodové dvere sú plastové, rámové s výplňou. Ostatné dvere sú hladké, plné alebo čiastočne presklené, osadené do oceľových zárubní. V kuchyni sú odstránené zariaďovacie predmety. V kúpeľni v osadená oceľová smaltovaná vaňa, umývadlo a záchodová misa typ combi. V kúpeľni je ďalej umiestnená domáca vodáreň. V dome je zrealizovaný rozvod pitnej vody a TÚV pozinkovanými rúrami. TÚV je pripravovaná centrálne v elektrickom bojleri umiestnenom v kúpeľni. Kanalizácia v dome je plastová. Vykurovanie v súčasnosti nie je doriešené. Rodinný dom je napojený na obecný vodovod. Odkanalizovanie je riešené prípojkou do vlastnej žumpy ďalej je dom pripojený na svetelný a motorický rozvod elektrickej energie istený automatickými ističmi.
Plot pred RD na parc. č. 195/1.
Plot pred rodinným domom je celkovej dĺžky 22,0 m. Založený je na základoch z monolitického betónu v priemernej hĺbke 0,5 m. Podmurovka vysoká 0,5 m je rovnako z monolitického betónu. Do podmurovky sú osadené oceľové stĺpy medzi ktorými sú plotové dielce s výplňou z rámového pletiva. Plot bol zrealizovaný v roku 1960. Vstup na pozemok je cez vráta a vrátka na susednom pozemku parc. č. 194/3, ktorý je zapísaný v LV č. 1, je vlastníctvom Obce Tekovské Lužany a nie je predmetom ohodnocovania.
Studňa na parc. č. 196 - Kopaná.
Studňa je kopaná, hlboká 6,5 m, pažená železobetónovými skružami s priemerom 100 cm. Využíva ako zdroj pitnej vody pre domácnosť a na polievanie záhrady. Na studňu je cez sací kôš napojená domáca vodáreň osadená v kúpeľni rodinného domu. Studňa bola zhotovená v roku 1960, je stále funkčná.
Prípojka pitnej vody na parc. č. 195/1 a 196.
Prípojka pitnej vody na obecný vodovod bola zrealizovaná cez navŕtavací pás plastovým potru-bím uloženým v ryhe, v smere do vodomernej šachty a rodinného domu. Prípojka má dĺžku 22,5 m a je po dĺžke označená ochranným umelohmotným pásom. Zhotovená bola v roku 2010.
Vodomerná šachta na parc. č. 195/1.
Vodomerná šachta bola zrealizovaná ako monolitická železobetónová konštrukcia s podlahou zo štrku. Vstupný otvor je osadený oceľovým poklopom. Rozmery šachty sú (š*d*h) 1,00 m*1,40 m*1,50 m a svojim vyhotovením zodpovedá požiadavkám príslušnej normy. Zhotovená bola v roku 2010.
Prípojka vody zo studne na parc. č. 196.
Prípojka úžitkovej vody je z vlastnej studne do domácej vodárne osadenej v kúpeľni rodinného domu. Zhotovená je z oceľového pozinkovaného potrubia pripojeného na domácu vodáreň, ukon-čeného sacím košom osadeným v kopanej studni vo dvore. Potrubie s dĺžkou 5,5 m je uložené v ryhe a po dĺžke je označené ochranným umelohmotným pásom. Prípojka bola zhotovená v rámci rekonštrukcie domu v roku 2010.
Domáca vodáreň na parc. č. 195/2.
Domáca vodáreň je osadená v kotolni rodinného domu. Vodáreň čerpá vodu zo studne, ktorá je vedľa rodinného domu. Svojim výkonom zodpovedá potrebám rodinného domu a je využívaná ako zdroj záložný zdroj pitnej vody a na polievanie záhrady. Vodáreň bola osadená v roku 2010.
Prípojka kanalizácie na parc. č. 196.
Prípojka kanalizácie v dĺžke 11,5 m bola vybudovaná na odvod splaškových vôd z domu do vlastnej žumpy. Osadená je plastovým kanalizačným potrubím s priemerom 110 mm v ryhe so sklonom 3% na pieskovom lôžku. Zhotovená bola v roku 2010.
Žumpa na parc. č. 196.
Žumpa bola zrealizovaná ako nepriepustná monolitická železobetónová konštrukcia s obstavaným objemom 12,1 m3 a rozmermi (š*d*h) 2,5 m*2,2 m*2,2 m. Žumpa svojim prevedením zodpovedá potrebám domácnosti a požiadavkám príslušných noriem. Zhotovená bola v roku 2010 a jej životnosť odhadujem na 50 rokov.
Prípojka elektrického prúdu na parc. č. 195/1.
Nová svetelná a motorická elektrická prípojka NN bola zrealizovaná ako káblová, zemná s jedným káblom Al 4*16 mm2 v celkovej dĺžke 5,5 m, Prípojka je vedená zo stĺpa do rozvádzača s hlavnými poistkami a elektromerom osadeným v prístrešku v predzáhradke. Zhotovená bola v roku 2010.

  • Cena 17 475,00 EURObjekt je v dražbe, cena nie je finála. navrhnúť cenu
  • Vložené 27. 5. 2016
  • Číslo inzerátu AR-06NB-102285 (PSO107/14)
  • Katastrálne územie TEKOVSKE LUZIANKY

Kontaktovať makléra

Miroslav Martvoň
Miroslav Martvoň Správca dražby Telefón: +421232202734 E-mail: martvon@platitsaoplati.sk
Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Platiť sa oplatí s.r.o Košická 56 82108 Bratisalava Telefón: 02/32202713, 02/32202714 E-mail: drazby@platitsaoplati.sk Web:
 

Podobné reality

Rodinný dom, Predaj, Tekovské Lužany - tek

Predaj, rodinný dom, 100 m2

Tekovské Lužany, tek 27 700,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Tekovské Lužany - tek

Predaj, rodinný dom, 160 m2

Tekovské Lužany, tek 36 800,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Tekovské Lužany - Hulvinská

Predaj, rodinný dom

Tekovské Lužany, Hulvinská 15 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Tekovské Lužany

Predaj, rodinný dom

Tekovské Lužany 23 000,00 EUR

TOPlist TOPlist