Dražba, rodinný dom, Svrčinovec, Svrčinovec 108 000,00 EUR navrhnúť cenu

DRAŽBA Rodinný dom s príslušenstvom v k. ú. Svrčinovec, okres Čadca

Rodinný dom s. č. 816, Svrčinovec
Rodinný dom je dvojpodlažný s podkrovím, podpivničený, murovaný so sedlovou strechou. Rodinný dom je samostatne postavený v uličnej zástavbe. Rodinný dom je postavený na rovinatom pozemku, v obytnej časti obce Svrčinovec. Má samostatný vstup priamo z nádvoria na prízemie a vjazdom do suterénu cez garážové vráta. Prístup k pozemku a k rodinnému domu je z miestnej cesty. Ku rodinnému domu sú vybudované prípojky vody, plynu, NN, telefónu a kanalizačná prípojka. Rodinný dom bol postavený v roku 1978, odkedy je využívaný na bývanie. Vstup so zádverím a WC je z časti podpivničená, má rovnú strechu s jednoplášťovou úpravou strechy.
Dispozičné riešenie:
Dom je rozdelený na jedno podzemné podlažie, jedno nadzemné podlažie a podkrovie.
1.p.p. – suterén obsahuje: chodbu, schody na prízemie, garáž, práčovňu, kotolňu, sklad paliva, sklad zeleniny, východ do záhrady.
1.n.p. – prízemie obsahuje: vstup so schodmi, zádverie, WC, chodbu, schody na podkrovie, kúpeľňu, kuchyňu, špajzu, tri izby.
2.n.p. – podkrovie obsahuje: chodbu, kuchyňu, tri izby, povalový priestor.
Technické riešenie:
Základové konštrukcie sú z monolitických, betónových základových pásoch s vodorovnou a zvislou izoláciou proti vode a zemnej vlhkosti. Obvodové steny suterénu sú z väčšej časti betónové, hrúbka stien je do 450 mm. Steny majú zvislú izoláciu po úroveň terénu. Zvislé konštrukcie 1. a 2. n. p. sú murované z tehloblokov a tehál. Hrúbka stien je 380 a 300 mm. Deliace konštrukcie sú murované priečky z tehál. Hrúbka priečok je 100, 125 a 150 mm. Strop nad 1.p.p. a 1.n.p. je železobetónový monolitický. Nad podkrovím je drevený, trámový so spodným záklopom. Strecha je sedlová. Krytina na krove sú azbestocementové šablóny na debnení. Klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného plechu. Steny sú plošne stužené železobetónovými vencami. Preklady nad dvernými a okennými otvormi sú železobetónové, monolitické. Schody do suterénu sú betónové, jednotlivé stupne sú betónové. Schody na podkrovie sú betónové, stupne sú betónové pokryté PVC. Vnútorná úprava povrchov je vápennou, šťukovou omietkou. Vonkajšie povrchové úpravy majú na stenách brizolit. Na úrovni 1 .p. p. nad úrovňou okolitého terénu je sokel omietnutý vápennocementovou omietkou.
Suterén:
Okná sú plastové, zdvojené s izolačným dvojsklom vymenené v roku 2005. Dvere sú plné v oceľovej zárubni. Podlahy sú v prevažnej časti z vyhladenej betónovej mazaniny. Vykurovanie je ústredné, s vlastným kotlom na tuhé palivo od roku 1998. Rozvody sú oceľovými rúrkami. Elektroinštalácia je svetelná a motorická. Svetelná je rozdelená na svetelný a zásuvkový okruh. Elektroinštalácia je istená poistkovými ističmi umiestnenými v rozvodnej skrini, ktorá je umiestnená na prízemí. Rozvod zemného plynu je ku plynovému sporáku na prízemie. Zdrojom teplej vody je elektrický zásobník teplej vody nainštalovaný v roku 2013 a elektrický zásobník teplej vody. Vybavenie suterénu: 1 x plynový kotol, 1 x kotol na tuhé palivo.
Prízemie:
Okná sú drevené, doskové s dvojitým zasklením. Vstupné dvere sú drevené, presklené, vnútorné dvere sú drevené, plné hladké v drevených, zárubniach. Podlahy sú pokryté dlažkovicou, v zádverí, vo WC a v kúpeľni je na podlahách keramická dlažba. V kuchyni pri kuchynskej linke a sporáku a v kúpeľni je keramický obklad. Vykurovanie je ústredné, s vlastným kotlom v suteréne, rozvody sú oceľovými rúrkami, izolovanými, vyhrievacie telesá sú liatinové, rebrové radiátory. Rozvody studenej a teplej vody sú v oceľových rúrkach, izolovaných, zdrojom teplej vody je elektrický zásobník teplej vody umiestnený v kúpeľni. Elektroinštalácia je svetelná a motorická. Svetelná je rozdelená na svetelný a zásuvkový okruh. Elektroinštalácia je istená poistkovými ističmi umiestnenými v rozvodnej skrini umiestnenej na stene pri vstupe do domu. Kanalizačný odpad je z kuchyne, z kúpeľne a z WC v plastovom potrubí. Rozvod zemného plynu je ku plynovému sporáku. Vybavenie prízemia: kuchynská linka dĺžky 280 cm, smaltový drez, vodovodná batéria páková, plynový sporák od roku 2013, v kúpeľni sú umývadlom, plechová vaňa, vodovodné batérie 2 x, vo WC je splachovacie WC COMBI.
Podkrovie:
Okná sú plastové s dvojitým zasklením od roku 2005. Vnútorné dvere sú drevené, plné hladké v oceľových, zárubniach. Podlahy sú pokryté dlažkovicou, Vykurovanie je ústredné, rozvody sú oceľovými rúrkami, izolovanými, vyhrievacie telesá sú plechové, rebrové radiátory. Elektroinštalácia je svetelná. Svetelná je rozdelená na svetelný a zásuvkový okruh. Elektroinštalácia je istená poistkovými ističmi umiestnenými v rozvodnej skrini na prízemí. V kuchyni je kuchynská linka na báze dreva dl. 180 cm, drez smaltový, vodovodná batéria. Na stavbe rodinného domu bola v rokoch 1998 vykonaná oprava a modernizácia. Lokálne vykurovanie bolo vymenené za ústredné. V suteréne bol osadený kotol vykurovania na tuhé palivo a elektrický zásobník teplej vody. Na prízemí bola vymenená kuchynská linka a plynový sporák. Rekonštrukciou bola zvýšená životnosť stavby.


Drobná stavba na parc. č. 782, Svrčinovec
Drobná stavba je postavená pri rodinnom dome a je využívaná na chov drobnej hydiny. Bola postavená v roku 1979. Stavba je jednopodlažná, nepodpivničená, so sedlovou strechou. Na prízemí je jedná miestnosť, do ktorej je prístup priamo z dvora. Elektrická inštalácia je svetelná napojená na rozvádzač v rodinnom dome.
Technický popis:
Základové pasy a podmurovka sú betónové, izolácia proti vode a zemnej vlhkosti je vodorovná. Základová doska je betónová s vodorovnou izoláciou proti vode a zemnej vlhkosti. Zvislé konštrukcie sú murované z tehál, hrúbka obvodových stien je 250 mm. Strop je drevený, trámový, s dreveným záklopom. Krov je sedlový, krytina je z azbestocementových šablón, ktoré sú na debnení. Vonkajšia úprava povrchov je z brizolitovej omietky. Vnútorné omietky na stenách sú hrubé, vápenné. Elektroinštalácia je svetelná. Vstup je cez drevené, zvlakové dvere. Podlaha je z betónovej mazaniny.

Pozemok
Prístup na pozemok a k rodinnému domu je priamo z miestnej ulice, ktorá je spevnená. Od centra obce je rodinný dom vzdialený približne 0,50 km. Dopravné spojenie s okresným mestom Čadca je autobusom. Čas trvania jazdy osobným autom do Čadce je do 15 minút. Lokalita je vyhľadávaným obytným satelitom obce, pretože sú tu vybudované potrebné siete, technická a občianska vybavenosť. Obec Svrčinovec sa nachádza v turistickej oblasti Slovenska. V susedstve katastra obce sa nachádza Česká republika a Poľská republika. V obci je vyhovujúca technická a občianska vybavenosť. V obci je obecný úrad, kostol, penzióny, základná škola, škôlka, detské jasle, obchodná sieť, dom kultúry, zdravotné stredisko. Na pozemku sa nachádzajú vodovodná prípojka, plynová prípojka, elektrická prípojka NN, Kanalizačná prípojka ale aj kanalizácia do vlastnej žumpy. V okrese Čadca je nezamestnanosť do 15 %.

 • Cena 108 000,00 EUR navrhnúť cenu
 • Vložené 15. 1. 2016
 • Číslo inzerátu AR-0B79-100412 (200515)
 • Lokalita Svrčinovec
 • Dátum a čas dražby 24. 11. 2015
 • Miesto dražby sídlo dražobníka – LICITOR gro
 • Predmet dražby DRAŽBA Rodinný dom s príslušenstvom v k. ú. Svrčinovec, okres Čadca
 • Dražobná zábezpeka 10000
 • Dobrovolná dražba Nie
 • Dátum 1. verejnej obhliadky 2015-11-04 00:00
 • Dátum 2. verejnej obhliadky 2015-11-18 00:00
 • Zastavaná plocha 505 m2
 • Celková podlah.plocha 505 m2
 • Výťah Nie
 • Telefón nie je
 • Kanalizačná prípojka nie je
 • Elektrická prípojka nie je
 • Plynová prípojka nie je
 • Vodovodná prípojka nie je
 • Balkón Nie
 • Lodžia Nie
 • Terasa Nie
 • Celková úžitková plocha 505 m2
 • Forma vlastníctva osobné
 • Výmera pozemku celkom 505 m2

Kontaktovať makléra

Zuzana Sobolova
Zuzana Sobolova Telefón: +421918834834 E-mail: drazby@licitor.sk
Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Licitor reality, s.r.o. Sládkovičova 6 01001 Zilina Telefón: +421918900100 E-mail: mmicura@lrolkova.sk Web:
 
TOPlist TOPlist