Predaj, rodinný dom, Šarovce 13 500,00 EUR navrhnúť cenu

Rodinný dom Šarovce

Rodinný dom s.č. 159 na p.č. 824/22, k.ú. Veľké Šarovce

Rodinný dom je postavený v obci Šarovce, na ulici SNP. Je prízemný, čiastočne podpivničený, má pôdorysný tvar písmena L. K dátumu miestneho šetrenia bol využívaný na prenájom- v dome bývajú neprispôsobivé skupiny obyvateľstva. Stavba je zastrešená strechou bez využitia podkrovia na obytné účely. Dom je napojený na verejný rozvod vody a elektriny, kanalizácia je riešená do vlastnej žumpy.

Dispozičné riešenie:
V stavbe sa nachádza 5 obytných miestností, chodba a kúpeľňa, v juhozápadnej časti je podpivničená komora. V stavbe chýba kuchyňa, ale má technickú možnosť na prípravu jedál a umývanie riadu. Do domu sú vybudované dva vstupy, oba sú orientované z juhovýchodnej strany stavby- z dvora. Viac ako polovica podlahovej plochy stavby je využívaná na bývanie, preto stavbu ohodnocujem ako rodinný dom.

Konštrukčné riešenie:
Dom je založený na betónových základoch s vodorovnou hydroizoláciou ( lokálne je omietky fasády opadaná, takže vodorovnú hydroizoláciu je možné ľahko identifikovať). Obvodové steny sú murované z plnej tehly v hr. 0,37 m v uličnej časti a 0,30 m vo dvornej časti. Strop nad 1.NP je drevený trámový s rovným podhľadom, nad 1.PP monolitický. Strecha je nad uličnou časťou valbová, nad dvornou časťou sedlová, krytina je betónová jednodrážková, klampiarske konštrukcie strechy sú z pozinkovaných plechov- zo severozápadnej strany oplechovanie strechy nie je vyhotovené. Fasáda je z uličnej - severovýchodnej, a dvornej - juhovýchodnej strany je hrubá, na ostatných dvoch fasádach je štuková. Okná sú drevené dvojité s dvojvrstvovým zasklením, vo dvornej časti na vstupnej chodbe a komore jednoduché oceľové. Podlahy v obytných miestnostiach sú z parketových vlysov a PVC, na chodbách z PVC, v kúpeľni je keramická dlažba. Vnútorné dvere sú plné alebo presklené osadené v oceľových a drevených zárubniach. Vnútorné omietky sú štukové. Vykurovanie stavby bolo ústredné, radiátory sú plechové článkové. Zdrojom tepla je kotol na tuhé palivo umiestnený v kúpeľni, ale nemá napojenie na komín- predpokladám, že celé vykurovanie je nefunkčné. Zdrojom prípravy TÚV je elektrický zásobníkový ohrievač. Údržba stavby je zanedbaná. Prvky dlhodobej životnosti vykazujú poruchy vlásočnicovými trhlinami na obvodových stranách stavby. Elektroinštalácia je svetelná.

Vnútorné vybavenie stavby:
Kúpeľňa je vybavená keramickým umývadlom, WC kombi, smaltovanou vaňou, keramický obklad stien je do výšky 1,30 m, podlaha je z keramickej dlažby, batérie sú obyčajné. Žiadne iné vybavenie sa v stavbe nenachádza.

Vek, životnosť a údržba:
Začiatok užívania bol stanovený odborným odhadom znalca, pretože žiadny doklad o veku stavby nebol predložený. Údržba stavby je zanedbaná. Predpokladaná životnosť je 100 rokov.

Sklad na parc.č. 824/22
Stavba je pristavaná z juhozápadnej strany rodinného domu. Má obdĺžnikový pôdorysný tvar, zastrešená je pultovou strechou, krytina je škridlová pálená. Obvodové steny sú murované hr. 0,30 m, z juhovýchodnej strany je sklad polootvorený. Vnútorné aj vonkajšie omietky sú hladké. Stavba je bez vybavenia. Vek stavby bol stanovený odborným odhadom znalca, pretože relevantný doklad nebol predložený. Opotrebenie bude vypočítané lineárnou metódou. Predpokladaná zostatková životnosť je 10 rokov. Údržba stavby je zanedbaná.

  • Cena 13 500,00 EURObjekt je v dražbe, cena nie je finála. navrhnúť cenu
  • Vložené 27. 5. 2016
  • Číslo inzerátu AR-06NB-102332 (PSO249/15)
  • Katastrálne územie VELKE SAROVCE

Kontaktovať makléra

Pavel Sirota
Pavel Sirota Správca dražby Telefón: +421232202733 E-mail: sirota@platitsaoplati.sk
Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Platiť sa oplatí s.r.o Košická 56 82108 Bratisalava Telefón: 02/32202713, 02/32202714 E-mail: drazby@platitsaoplati.sk Web:
 

Podobné reality

Rodinný dom, Predaj, Šarovce

Predaj, rodinný dom, 150 m2

Šarovce 20 990,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Šarovce - Šarovce

Predaj, rodinný dom

Šarovce, Šarovce 1,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Šarovce - Šarovce

Predaj, rodinný dom

Šarovce, Šarovce 73 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Šarovce - Šarovce

Predaj, rodinný dom

Šarovce, Šarovce 69 000,00 EUR

TOPlist TOPlist