Predaj, rodinný dom, Rúbaň 15 750,00 EUR navrhnúť cenu

Rodinný dom Rúbaň

Rodinný dom, Rúbaň, s.č. 117

Jedná sa o prízemný, nepodpivničený objekt s jedným nadzemným podlažím. Stavba nemá viac ako jedno podzemné podlažie, dve nadzemné podlažia a podkrovie, je v nej jeden byt a viac ako polovica plochy je určená na bývanie. Nakoľko sa nedochovali listinné doklady potvrdzujúce vek stavby, podľa Čestného vyhlásenia bývalého majiteľa stavby bol táto daná do užívania v roku 1961. Tomuto obdobiu zodpovedajú použité stavebné materiály a technologické postupy. Rodinný dom je od roku 2010 postupne rekonštruovaný a modernizovaný. Dom je v súčasnosti obývaný.
Dispozične je rodinný dom riešený v tvare písmena L s tým, že do ulice sú orientované dve izby a ďalej je nasleduje rad miestností smerovaných do dvora. Hlavný vchod do domu je zo dvora cez zádverie do chodby. V zadnej časti domu sú dve hospodárske miestnosti so samostatnými vstupmi z krytého priedomia. V rodinnom dome je celkom päť izieb, kuchyňa, kúpeľňa, WC, chodba, zádverie, dva samostatné sklady a priedomie rozdelené na dve časti. Rodinný dom je založený na pásových betónových základoch a betónovej podmurovke, s vodorovnouhydroizoláciou. Obvodové murivo a nosné steny sú zhotovené z nepáleného materiálu. Strop nad prízemím je s rovným podhľadom, drevený, trámový s podbíjaním a záklopom. Zateplenie stropu je škvarový násyp. Strecha je lomená, väznicová, sedlová, s valbami. Strešná krytina sú obyčajné jednodrážkové pálené škridle na latách. Vonkajšie fasádne omietky domu sú zo strany ulice a dvora hladké štukové s farebným náterom. Zo strany vedľajšej ulice je omietka vápenno-cementová zdrsnená. Sokel je omietnutý zdrsnenou vápenno-cementovou omietkou. Klampiarske konštrukcie na streche sú z pozinkovaného plechu. Ostatné klampiarske konštrukcie (parapety) sú prevažne z hliníkového plechu. Vnútorné deliace priečky sú z pálených tehál. Vnútorné omietky stien a stropov sú vápenno-cementové, štukové. Keramické obklady sú nové v kuchyni v priestore kuchynskej linky, v kúpeľni do výšky 160 cm, vrátane obkladu vane a na samostatnom WC do výšky 170 cm. Okná na dome sú prevažne plastové s izolačným dvojsklom. Na väčšine okien sú osadené interiérové, kovové horizontálne žalúzie. Vchodové dvere sú nové, plastové, čiastočne presklené izolačným dvojsklom. Interiérové dvere v dome sú prevažne dyhované, plné alebo čiastočne presklené, osadené do drevených zárubní. Podlahy v izbách a v kuchyni sú plávajúce s laminátovými veľkoplošnými parketami. Na podlahách v ostatných miestnostiach je nová keramická dlažba. V kúpeľni je osadená plastová rohová vaňa, umývadlo a samostatný murovaný sprchovací kút. Samostatné WC je zariadené záchodovou misou typ combi a umývadlom. V dome je zrealizovaný svetelný a motorický rozvod elektrického prúdu, istený automatickými ističmi a rozvod zemného plynu. Rozvody pitnej vody a TUV sú pozinkovaným potrubím. TÚV je pripravovaná centrálne v elektrickom bojleri osadenom na WC. Kanalizácia v dome je plastová. Vykurovanie je zabezpečené lokálnymi plynovými kachľami. Dom je pripojený na obecný vodovod, odkanalizovanie domu je riešené prípojkou do vlastnej žumpy. Dom je ďalej pripojený na svetelný a motorický rozvod elektrického prúdu a rozvod zemného plynu.

Šopa na parc. č. 328/4 je samostatný prízemný, nepodpivničený objekt s jednou miestnosťou, situovaný za rodinným domom, s ktorým má jednu spoločnú stenu. Objekt je založený na základových pásoch z monolitického betónu bez podmurovky a hydroizolácie. Obvodové steny sú murované z pálených tehál. Strop nie je riešený, strecha je pultová, v smere od rodinného domu. Strešná krytina sú obyčajné jedndrážkové pálené škridly na latách. Vonkajšia aj vnútorná povrchová úprava stien je vápenná omietka. Na objekte sú osadené drevené zvlakové dvere a jednoduché oceľové okno. Podlaha je hrubá betónová. Ostatné konštrukcie sa nevyskytujú. Stavba bola zhotovená v roku 1965 a jej životnosť odhaduje znalec na 70 rokov.

Analýza polohy nehnuteľností: Obec Rúbaň leží juhovýchodne od Nových Zámkov, na ceste okresného významu, 4 km od štátnej cesty č. 509 zo Štúrova do obce Bajč a po ceste č. 64 do Nových Zámkov alebo Komárna. Najbližšími mestami v okolí sú Hurbanovo (23 km), Nové Zámky (26 km), Štúrovo (30 km), Šurany (35 km), Komárno (36 km) a Levice (48 km). Rúbaň administratívne patrí do okresu Nové Zámky a Nitrianskeho kraja. V obci býva zhruba 950 obyvateľov. Miestni obyvatelia sa prevažne zaoberajú drobným podnikaním alebo poľnohospodárstvom. Spojenie obce s okolitými dedinami a mestami je zabezpečované pravidelnou autobusovou dopravou. Obec svojim obyvateľom poskytuje, v rámci svojich možností, primerané administratívne, kultúrne, spoločenské, hospodárske a športové zázemie. V obci je vybudovaná základná sieť obchodov a služieb. Ďalej je v obci materská a základná škola, knižnica a športový areál. V obci sídli obecný úrad, pošta, je v nej zriadené zdravotné stredisko a lekáreň.

  • Cena 15 750,00 EURObjekt je v dražbe, cena nie je finála. navrhnúť cenu
  • Vložené 27. 5. 2016
  • Číslo inzerátu AR-06NB-102335 (PSO075/15)
  • Katastrálne územie RUBAN

Kontaktovať makléra

Pavel Sirota
Pavel Sirota Správca dražby Telefón: +421232202733 E-mail: sirota@platitsaoplati.sk
Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Platiť sa oplatí s.r.o Košická 56 82108 Bratisalava Telefón: 02/32202713, 02/32202714 E-mail: drazby@platitsaoplati.sk Web:
 

Podobné reality

Rodinný dom, Predaj, Rúbaň - Rúbaň

Predaj, rodinný dom, 165 m2

Rúbaň, Rúbaň 67 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Rúbaň - Rúbaň

Predaj, rodinný dom, 90 m2

Rúbaň, Rúbaň 21 500,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Rúbaň - Rúbaň

Predaj, rodinný dom, 85 m2

Rúbaň, Rúbaň 19 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Rúbaň

Predaj, rodinný dom, 1 m2

Rúbaň 19 000,00 EUR

TOPlist TOPlist