Dražba, rodinný dom, 1 169 m2, Partizánske, Malé Bielice 54 300,00 EUR navrhnúť cenu

DRAŽBA Rodinný dom k. ú. Malé Bielice, okres Partizánske

Rodinný dom s. č. 109
Rodinný dom sa nachádza v intraviláne mesta Partizánske v katastrálnom území Malé Bielice, na miestnej komunikácii Kúpeľný, na západnom okraji mesta. Vzdialenosť do centra mesta je cca 3000 m. Pôvodná stavba rodinného domu je z roku 1950. V roku 2012 začala komplexná prestavba objektu, ktorá prebieha do súčasnosti. Z pôvodnej stavby z roku 1950 zostala zachovaná len časť základových konštrukcií, suterén a časť zvislých nosných konštrukcií. Z týchto dôvodov znalec hodnotí rodinný dom ako stavbu z roku 1950 (suterén) s nadstavbou z roku 2015 (celá nadzemná časť). Vplyv starších zachovaných konštrukcií je zohľadnený pri určení opotrebenia kubickou metódou. Celková zostatková životnosť stavby je určená na 80 rokov. Rodinný dom je podľa časti projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie predloženej znalcovi pri obhliadke vlastníkom nehnuteľnosti navrhnutý ako čiastočne podpivničený objekt s jedným nadzemným podlažím. V suteréne sa nachádza chodba, pivnica a polozasypaný pivničný priestor, ktorý nie je zahrnutý do zastavanej plochy podlažia. Na I.NP sa bude nachádzať zádverie, chodba, kuchyňa, obývacia izba, 2 obytné miestnosti, kúpelňa, šatníka aWC. Pred vchodovými dverami je zrealizované prekrytie vstupnej časti predĺžením strechy.
Popis objektu v zmysle časti projektovej dokumentácie predloženej znalcovi pri obhliadke a informácií od vlastníka nehnuteľnosti:
Z konštrukčného hľadiska je objekt rodinného domu zrealizovaný na betónových pásových základoch (cca 70% základov tvoria pôvodné konštrukcie z roku 1950), zvislé obvodové konštrukcie sú murované. Zachované časti pôvodných múrov z roku 1950 sú zrealizované z plnej pálenej tehly s hrúbkou 40 mm a tvoria cca 70% zvislých konštrukcií. Nové múry sú zrealizované z tehloblokov hrúbku 440 mm. Pôvodné obvodové múry boli podrezané a zaizolované. Vnútorné deliace konštrukcie sú murované z priečkových tehloblokov. Strop nad pivnicou je nový, železobetónový, strop nad I.NP bude drevený trámový s rovným podhľadom. Krov je drevený hambálkový, strecha sedlová s polvalbami pokrytá pálenou krytinou TONDACH. Vonkajšie úpravy povrchov budú tvorené silikátovými stierkami. Vnútorné úpravy povrchov budú riešené vápennými omietkami, na strope bude použitý sadrokartónový podhľad. Klampiarske konštrukcie budú z titánzinkového plechu. Podlahy obytných miestností budú prevažne lamino, v ostatných miestnostiach budú použité keramické dlažby. Keramické obklady budú v kuchyni okolo linky, v kúpelni a vo WC. Okná sú drevené s izolačným dvojsklom. Vnútorné dvere drevené s výplňou v obložkových zárubniach. Vchodové dvere sú bezpečnostné drevené. Vykurovanie bude riešené ako teplovodné. Ako zdroj tepla bude slúžiť plynový kotol umiestnený v kúpelni na I.NP. Ako zdroj TÚV bude slúžiť zásobníkový ohrievač TÚV umiestnený taktiež v kúpelni. Ako alternatívny zdroj tepla bude slúžiť krb s vykurovacou vložkou umiestnený v obývacej izbe. Kuchynská linka dĺžky cca 4,50 m bude obsahovať plynový sporák s elektrickou rúrou, digestor, nerezový drez a chladničku s mrazničkou. V kúpelni sa bude nachádzať obmurovaná rohová plastová vaňa a 2 ks keramických umývadiel, WC kombi a sprchovací kút. Vo WC sa bude nachádzať WC so zabudovanou nádržkou v stene a umývadlo. Dom bude pripojený na verejné rozvody vody, kanalizácie, zemného plynu a NN. K dátumu obhliadky (10.02.2015) bola zrealizovaná kompletná hrubá stavba vrátane strechy. Čiastočne sú dokončené klampiarske konštrukcie strechy. Je zrealizovaný strop nad suterénom a čiastočne aj stropná konštrukcia nad I.NP. Taktiež je zrealizovaný komín v obývacej izbe. Stavba je uzavretá oknami a vstupnými dverami. Sú zrealizované hydroizolácie pod zvislými konštrukciami a čiastočne aj vnútorné inštalácie.

Pozemok
Predmetný pozemok sa nachádza v intraviláne mesta Partizánske na západnom okraji mesta (časť Malé Bielice), v zástavbe starších rodinných domov na miestnej komunikácii Kúpeľná. Vzdialenosť do centra mesta je cca 3500 m. V tesnej blízkosti (cca 400 m) sa nachádza areál termálnych kúpeľov, v širšom okolí (do 10 min. pešo) sa nachádza autobusová zastávka prímestskej dopravy, obchod so základným sortimentom tovarov a služieb, futbalový štadión a reštauračné zariadenie. Pozemok je rovinatý, obdĺžnikového tvaru so západo-východnou orientáciou. V priľahlej miestnej komunikácii sa nachádzajú verejné rozvody vody, kanalizácie, zemného plynu a NN.

 • Cena 54 300,00 EUR navrhnúť cenu
 • Vložené 15. 1. 2016
 • Číslo inzerátu AR-0B79-100415 (303614)
 • Lokalita Malé Bielice
 • Dobrovolná dražba Nie
 • Forma vlastníctva osobné
 • Celková úžitková plocha 1169 m2
 • Výmera pozemku celkom 1169 m2
 • Zastavaná plocha 1169 m2
 • Spôsob kúrenia ústredné - plynové

Kontaktovať RK

Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Licitor reality, s.r.o. Sládkovičova 6 01001 Zilina Telefón: +421918900100 E-mail: mmicura@licitor.sk Web:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 
TOPlist TOPlist