Predaj, rodinný dom, Obid 44 700,00 EUR navrhnúť cenu

Rodinný dom Obid

POPIS STAVBY
Majiteľka nehnuteľnosti neumožnila obhliadku nehnuteľnosti a interiér RD nebolo možné obhliadnuť nakoľko nebol sprístupnený aj napriek výzve na umožnenie obhliadky nehnuteľnosti. Obhliadka nehnuteľnosti bola vykonaná aj napriek neposkytnutej súčinnosti.
V zmysle zákona 572/2002 Z.z. v znení neskorších predpisov o dobrovoľných dražbách v zmysle §12 ods.3 ak osoba, ktorá má predmet dražby v držbe, neumožní vykonanie ohodnotenia predmetu dražby, ohodnotenie možno vykonať z dostupných údajov, ktoré má dražobník k dispozícii. Znalcovi bol poskytnutý zadávateľom znaleckého posudku znalecký posudok č. 20/2011 Ing. Ladislava Mathenyiho z ktorého vychádza aj východisková hodnota stavby.
Nehnuteľnosť sa nachádza v zastavanom území obce Obid, okres Nové Zámky. Hlavná stavba je situovaná v severozápadnej časti obce v radovej zástavbe rodinných domov. K domu prislúcha dvor a záhrada. Vstup na pozemok je z uličnej miestnej komunikácie cez plotové vráta a vrátka.

Rodinný dom leží na rovinatom teréne. Jedná sa o čiastočne podpivničený, prízemný objekt s obytným povalovým priestorom. Podľa potvrdenie obce bol postavený a je užívaný od roku 1951. V rokoch 2004-2010 v dome boli prevedené rekonštrukčné a modernizačné práce vrátane vytvorenia obytného podkrovného priestoru. Pri modernizácii boli prevedené nasledovné stavebné práce - nová kompletná strecha vrátane škridiel Bramac, klampiarske konštrukcie, osadenie okien Euro plastové a drevené, nové podlahy s tepelnou a vodotesnou izoláciou, cementový poter, plávajúca podlaha a keramické dlažby, vykurovanie ústredné na zemný plyn. Elektrická a sanitná inštalácia kompletná nová. Bola prevedená aj nová kanalizačná prípojka do jestvujúcej žumpy. Pivnica ktorá sa nachádza pod budovou bude ohodnotená samostatne. Vstup do domu je zabezpečený z dvora.

Posúdenie charakteru domu:
Rodinný dom je samostatne stojaca budova. Dom je čiastočne podpivničený a má jedno nadzemné podlažie s obytným podkrovím.

Dispozičné riešenie:
Prízemie pozostáva z predsiene, kúpeľne + WC, práčovne, haly, 1 izby, kuchyne, kotolne a skladu. V podkrovnom priestore sa nachádzajú chodba, 2 sklady a 3 izby.

Zásobovanie pitnou vodou je zabezpečené z obecného vodovodu a kanalizácia je odvádzaná do žumpy. Vykurovanie je ústredné na zemný plyn. Technický stav objektu je priemerný s priemernou údržbou. V súčasnosti dom nie je obývaný.

Pre výpočet veku stavby bol použitý údaj od objednávateľa a porovnanie s použitým materiálom. Prvky dlhodobej životnosti nevykazujú znaky porúch na obvodovom múre, krove a strešnej krytine. Údržba prvkov krátkodobej životnosti je zabezpečená. Z dôvodu technického stavu a veku stavby stanovujem životnosť s použitím analytickej metódy. Pri výpočte opotrebovania analytickou metódou sa opotrebovanie prístavieb a nadstavieb nezohľadňuje samostatne. Stav prvkov nadstavby alebo prístavby sa zohľadní pri hodnotení stavu daného prvku na stavbe ako celku.

POPIS PODLAŽÍ
1. Nadzemné podlažie
Základy sú betónové s izoláciou proti vode; murivo miešané, prevažne zo surových tehál a kameňa hr. do 50 cm, časť steny v kuchyni a zadnej steny z pálených tehál; vnútorné omietky vápenné štukové, stropy drevené trámové s rovným podhľadom, krov väznicový valbový, krytiny typ Bramac, klampiarske konštrukcie z pozinkovaného plechu, fasádne omietky na báze umelých látok nad 2/3 - 3x, do 2/3 - 1x, obklady kamenné do 1/3 - 1x, schody drevené dubové, dvere rámové s výplňou, okná plastové, podlahy obytných miestností plávajúce a ostatných z keramických dlaždíc, vykurovanie ústredné na tuhé palivo, elektroinštalácia svetelná + motorická, rozvod vody studenej a teplej z centrálneho zdroja, inštalácia zemného plynu, kanalizácia do vodotesnej žumpy, zdroj teplej vody elektrický zásobníkový ohrievač, zdroj vykurovania kotol na zemný plyn, ktorý sa nachádza v kotolni. Elektrický rozvádzač je s automatickým istením.
Vybavenie kuchyne - sporák elektrický keramický, drezové umývadlo nerezové 1x, kuchynská linka z prírodného dreva - dl. 4,20 m.
Vnútorné vybavenie - vaňa plastová 1x, umývadlo 1x, vodovodné batérie - pákové 2x, jednoduché 1x, záchod splachovací bez umývadla 1x.
Vnútorné obklady - kúpeľňa, vaňa.

1. Podkrovie
Murivo z tehál pálených hr. do 40 cm, deliace konštrukcie tehlové, vnútorné omietky vápenné štukové, stropy drevené trámové s rovným podhľadom, dvere hladké plné, okná drevené typ Velux, podlahy obytných a ostatných miestností palubovky, elektroinštalácia svetelná.

  • Cena 44 700,00 EURObjekt je v dražbe, cena nie je finála. navrhnúť cenu
  • Vložené 27. 5. 2016
  • Číslo inzerátu AR-06NB-102152 (PSO268/15)
  • Katastrálne územie OBID

Kontaktovať makléra

Martin Krajiček
Martin Krajiček Správca dražby Telefón: +421232202724 E-mail: krajicek@platitsaoplati.sk
Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Platiť sa oplatí s.r.o Košická 56 82108 Bratisalava Telefón: 02/32202713, 02/32202714 E-mail: drazby@platitsaoplati.sk Web:
 
TOPlist TOPlist