Predaj, rodinný dom, 163 m2, Komárno, Zemianska Olča 28 000,00 EUR navrhnúť cenu

DRAŽBA Rodinný dom na ulici Železničná v obci Zemianska Olča, okres Komárno

Rodinný dom s. č. 184 na parc. č. 1339/1, Zemianska Olča

Budovu so súpisným číslom 184 na pozemku s parc. č. 1339/1 vychádzajúc z predložených dokladov, ako aj jej skutočného účelu užívania pre účely stanovenia jej všeobecnej hodnoty, charakterizujem ako rodinný dom. Jedná sa o samostatne stojacu budovu s jedným nadzemným podlažím, čiastočne podpivničenú s, valbovou strechou.

Stavba je užívaná podľa vyjadrenia vlastníka v čase obhliadky od roku 1965. Na stavbe bola počas jeho užívania vykonávaná potrebná pravidelná údržba. Údržba prvkov krátkodobej životnosti je primeraná. Predpokladaná životnosť stavby murovanej vzhľadom na jej technický stav zistený pri miestnej obhliadke a účel užívania znalec určil na 100 rokov.

POPIS PODLAŽÍ

Podzemné podlažie: podpivničená predsieň s osadeným plynovým kotlom ústredného vykurovania rodinného domu. Steny betónové, podlaha cementový poter, strop železobetónový. vstup cez drevený poklop schodíkmi kovovej konštrukcie, elektrická inštalácia svetelná.
Nadzemné podlažie: prvé nadzemné podlažie dispozične pozostáva zo štyroch obytných miestností, chodby haly, predsiene, kuchyne a kúpeľne so záchodom (ktorá je osadená vo vedľajšej stavbe na parc. č. 1339/2).
TECHNICKÝ POPIS VYHOTOVENIA V ČASE OBHLIADKY:

Základy rodinného domu tvoria monolitické železobetónové základové pásy bez vodorovnej izolácie proti zemnej vlhkosti. Zvislé konštrukcie podlažia sú murované v prevažnej časti z tehál prevažujúcej hrúbke 0,480 m (nad 40 cm do 50 cm). Vnútorné omietky na podlaží sú vápenné hladké. Stropná konštrukcia podlažia je s rovným podhľadom drevená trámová – s dolným a horným záklopom. Valbová strecha je pokrytá cementodrážkovou obyčajnou škridlou. Klampiarske konštrukcie stavby nie sú vyhotovené. Fasádne omietky sú brizolitové 3* a vápennocementové hladké 1*. Dvere na podlaží sú drevené plné, okná sú prevažne drevené dvojité. Podlahy v obytných miestnostiach sú prevažne z PVC a kobercoviny, v hale, kuchyni, predsieni a kúpeľni je keramická dlažba. Podlažie je ústredne vykurované teplovodným systémom, s rozvodom z oceľových rúr bezošvých, radiátormi oceľovými článkovými ako i lokálne kotlom na plyn osadeným v suteréne, radiátory sú panelové. Elektroinštalácia podlažia je svetelná ako i motorická. Rozvod vody je vyhotovený z oceľového potrubia studenej a teplej vody z centrálneho zdroja. V rodinnom dome je realizovaná inštalácia zemného plynu. Kanalizácia do žumpy je kuchyne a kúpeľne s WC. Zdrojom teplej vody je elektrický zásobníkový ohrievač vody umiestnený v kúpeľni. Vybavenie kuchyne pozostáva : sporák plynový bez digestora, bežná linka. Vnútorné vybavenie podlažia: vaňa oceľová smaltovaná, umývadlo. Vodovodné batérie sú pákové nerezové v počte 2 kusy. Záchod je umiestnený v kúpeľni – splachovací. Vnútorné obklady stien na podlaží sa nachádzajú v prevažnej časti kúpeľne do výšky 1,35 m, vane a v kuchyni. Na tomto podlaží je umiestnený elektrický rozvádzač s poistkami. Na podlaží okrem toho sa nenachádzajú žiadne iné vybavenia a konštrukcie, ktoré by mali vplyv na výšku jej technickej hodnoty.Vedľajšia stavba s. č. 184 na s parc. č. 1339/2

Budovu so súpisným číslom 184 na parc. č. 1339/2, vychádzajúc z predložených dokladov, ako aj jej skutočného účelu užívania pre účely stanovenia jej všeobecnej hodnoty, charakterizujem ako stavbu pre skladovanie a úpravu poľnohospodárskych produktov. Jedná sa o budovu s jedným nadzemným podlažím, bez podpivničenia, valbovou strechou postavenou za rodinným domom, s ktorým je stavebne prepojená kúpeľňou rodinného domu.

Stavba je užívaná podľa vyjadrenia vlastníka v čase obhliadky od roku 1965. Na stavbe nebola počas jeho užívania vykonávaná potrebná pravidelná údržba. Údržba prvkov krátkodobej životnosti je zanedbaná. Predpokladanú životnosť stavby murovanej vzhľadom na jej technický stav zistený pri miestnej obhliadke a účel užívania určujem na 60 rokov.

POPIS PODLAŽÍ

Nadzemné. Základy sú kamenné bez hydroizolácie. Zvislé konštrukcie podlažia sú murované v prevažnej časti z nepálenej tehly v skladobnej hrúbke 300 mm. Vonkajšie a vnútorné omietky sú vápenno-cementové hladké. Stropná konštrukcia podlažia je drevená trámová, s horným a dolným záklopom. Strecha je valbového tvaru, s krytinou jednodrážkovou obyčajnou. Okná sú drevené jednoduché, dvere sú latované. Podlahy z dupanej hliny. Stropy sú drevené trámové bez podhľadu. Na podlaží sa okrem toho nenachádzajú žiadne iné vybavenia a konštrukcie, ktoré by mali vplyv na výšku jej technickej hodnoty.


Komora s. č. 184 na parc. č. 1339/3

Budovu so súpisným číslom 184 na parc. č. 1339/3 vychádzajúc z predložených dokladov, ako aj jej skutočného účelu užívania pre účely stanovenia jej všeobecnej hodnoty, charakterizujem ako komoru – drobnú stavbu.

Stavba je užívaná podľa vyjadrenia vlastníka v čase obhliadky od roku 1965. Na stavbe nebola počas jeho užívania vykonávaná potrebná pravidelná údržba. Údržba prvkov krátkodobej životnosti je zanedbaná. Predpokladanú životnosť stavby murovanej vzhľadom na jej technický stav zistený pri miestnej obhliadke a účel užívania určujem na 60 rokov.

POPIS PODLAŽÍ

Nadzemné podlažie: základy sú kamenné bez hydroizolácie. Zvislé konštrukcie podlažia sú murované v prevažnej časti z pálenej tehly v skladobnej hrúbke 300 mm. Vonkajšie a vnútorné omietky sú vápenno-cementové hladké. Stropná konštrukcia podlažia je drevená trámová, s horným a dolným záklopom. Strecha je sedlová, s krytinou jednodrážkovou obyčajnou. Okná nie sú osadené, dvere sú latované. Podlahy z dupanej hliny. Stropy sú drevené trámové bez podhľadu. Na podlaží sa okrem toho nenachádzajú žiadne iné vybavenia a konštrukcie, ktoré by mali vplyv na výšku jej technickej hodnoty.


Pozemky

Pozemky ležia v zastavanom území obce Zemianska Olča, ktorá má počet obyvateľov do 5000, medzi rodinnými domami so štandardným vybavením, mimo obchodného centra obce, v obytnej časti. Sú rovinatého charakteru, prístup je po spevnenej komunikácii s možnosťou napojenia na všetky rozvody inžinierskych sietí, nachádzajúcich v blízkosti pozemkov. Nie sú známe žiadne negatívne účinky okolia, ktoré by mohli upravovať všeobecnú cenu pozemkov. www.tureality.sk 0902715979

  • Cena 28 000,00 EUR navrhnúť cenu
  • Vložené 7. 5. 2016
  • Číslo inzerátu AR-022S-1241505 (21202)
  • Lokalita Zemianska Olča
  • Zastavaná plocha 163 m2
  • Stav Pôvodný stav
  • Počet nadzemných podlaží 1

Kontaktovať makléra

Bc. Roman Csámpai
Bc. Roman Csámpai Telefón: 902715979 E-mail: csampai@tureality.sk
Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
TUreality s.r.o. A. Kmeťa 28 01001 Žilina Telefón: 0948 777 027 E-mail: info@tureality.sk Web:
 

Podobné reality

Rodinný dom, Predaj, Komárno

Predaj, rodinný dom, 80 m2

Komárno 86 500,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Komárno

Predaj, rodinný dom, 237 m2

Komárno 105 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Komárno

Predaj, rodinný dom, 300 m2

Komárno 131 990,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Komárno - Komárno

Predaj, rodinný dom

Komárno, Komárno 73 000,00 EUR

TOPlist TOPlist