Predaj, rodinný dom, Kolárovo 7 650,00 EUR navrhnúť cenu

Rodinný dom Kolárovo

Najnižšie podanie
7 650,00
Dátum a čas dražby:
14.12.2016 11:45
Miesto dražby
Reštaurácia Penzión ARTIN, salónik na prízemí, Svätourbanská 107/37, 949 01 Nitra, okres Nitra, Nitriansky kraj.
Dražobná zábezpeka
2 000,00
Dobrovolná dražba
Áno
Dátum 2. verejnej obhliadky
13.12.2016 12:00

Rodinný dom, Kolárovo - Veľký Ostrov, s.č. 108

Jedná sa o pozemný nepodpivničený objekt s jedným nadzemnými podlažím Pôvodná stavba bola, podľa Potvrdenia vydaného Mestským úradom v Kolárove, daná do užívania v roku 1960 a prístavba v roku 1962. Rodinný dom z hľadiska dispozičného riešenia, použitých materiálov a opotrebovania, s priemernou úrovňou údržby, zodpovedá tomuto obdobiu. V súčasnosti je v značnej miere zanedbaná údržba domu, dom chátra, preto bola jeho životnosť odhadnutá znalcom na 80 rokov.

Dispozične je dom riešený v tvare písmena L tak, že hlavný vchod do domu je cez predsieň a halu do izieb a do zvyšku domu. Celkom sú v rodinnom dome tri izby, hala, kuchyňa, kúpeľňa spoločná s WC, komora, kotolňa, chodba, predsieň a garáž. Z kotolne je prístup na schodisko na povalu.

Rodinný dom je, založený na betónových základových pásoch v priemernej hĺbke do 60 cm pod úrovňou okolitého terénu. Podmurovka je betónová s vodorovnou izoláciou. Obvodové a nosné steny prízemia sú z pálených tehál. Stropy sú s rovným podhľadom, drevené, trámové s podbíjaním a záklopom. Tepelná izolácia stropu je škvarový násyp. Krov strechy je väznicový, lomený, sedlový so stojatou stolicou a na boku s valbou. Strešná krytina sú obyčajné pálené jednodrážkové škridly. Klampiarske konštrukcie na dome sú z pozinkovaného plechu. Fasádne omietky sú zo strany ulice a dvora škrabaný brizolit, zo strany suseda je omietka vápenná, zdrsnená. Omietka sokla je vápenno-cementová zdrsnená. Vnútorné deliace priečky sú z pálených tehál. Vnútorné omietky stien a stropov sú vápenno-cementové štukové. Keramické obklady sú v kuchyni, v priestore linky a v kúpeľni do výšky 150 cm, vrátane obkladu vane. Na podlahách v izbách je drevená palubovka. V ostatných miestnostiach je prevažne PVC. Okná na dome sú prevažne drevené, dvojité, na predných izbách doplnené o vonkajšie drevené rolety. Na predsieni a chodbe sú drevené, jednoduché okná. Vchodové dvere sú drevené, rámové, presklené. Ostatné dvere sú hladké, plné alebo čiastočne presklené, osadené do oceľových zárubní. Garážové vráta sú drevené, zvlakové. Kuchyňa je zariadená staršou kuchynskou linkou so smaltovaným drezom a sporákom na PB bombu. V kúpeľni je umývadlo, oceľová. smaltovaná vaňa a záchodová misa typ combi. V dome je zrealizovaný rozvod pitnej vody a TÚV pozinkovanými rúrami. TÚV je pripravovaná centrálne v elektrickom bojleri, umiestnenom v kotolni. Kanalizácia v dome je plastová, odkanalizovanie je riešené prípojkou do vlastnej žumpy. Vykurovanie domu bolo pôvodne ústredné, radiátormi. Kotol ústredného kúrenia bol odstránený a vykurovanie je zabezpečené dvoma vykurovacími telesami na tuhé palivo. Rodinný dom je pripojený na obecný vodovod a svetelný a motorický rozvod elektrickej energie istený tavnými poistkami.

Pozemok je rovinatý s dobrým vjazdom z asfaltovej komunikácie. V dosahu nehnuteľnosti sú rozvody verejného vodovodu a elektrickej energie na ktoré je rodinný dom napojený. Kanalizácia a rozvod zemného plynu v tejto časti mesta nie sú zrealizované. V okolí nehnuteľnosti sa nenachádzajú žiadne významné prírodné útvary alebo historické pamätihodnosti.

Kôlňa na parc. č. 15636/11 - je jednoduchý nepodpivničený objekt s dvoma miestnosťami. V minulosti sa využíval na odkladanie náradia Podľa Potvrdenia MÚ Kolárovo bol objekt daný do užívania v roku 1965. Objekt je založený na betónových základových bez podmurovky. Poškodené obvodové steny sú z pórobetónových tvárnic. Pôvodný drevený trámčekový strop s viditeľnými trámami bol odstránený. Rovnako bol odstránený klincovaný väznicový krov a strešná krytina, ktorou boli azbestocementové vlny. Vonkajšia úprava fasády a vnútorná úprava stien je značne poškodená hrubá vápenno-cementová omietka. Podlaha je hrubá betónová, s cementovým poterom. Dvere a vráta na kôlni sú zvlakové, drevené. Okná sú jednoduché, oceľové. Ďalšie konštrukcie sa nevyskytujú.

Analýza polohy nehnuteľnosti:
Nehnuteľnosti sa nachádzajú v meste Kolárovo, časť Veľký Ostrov. Kolárovo administratívne patrí do Komárňanského okresu a Nitrianskeho kraja. Mesto leží na ceste okresného významu č. 573 z Komárna do Šale. Najbližšími mestami v okolí Kolárova sú Nové Zámky (18 km), Komárno (21 km), Hurbanovo (23 km), Veľký Meder (23 km), Šaľa (32 km) a Dunajská Streda (37 km). V meste býva zhruba 10.700 obyvateľov. Priamo v meste je rozvinutý priemysel zabezpečujúci pracovné príležitosti. Miestni obyvatelia sa ďalej zaoberajú drobným podnikaním a poľnohospodárstvom. Časť obyvateľov dochádza za prácou do okolitých miest. Napriek tomu je v mestskej časti Veľký Ostrov miera nezamestnanosti do 20 %. Spojenie Kolárova s okolitými dedinami a mestami je zabezpečované pravidelnou autobusovou a železničnou dopravou. Mesto svojim obyvateľom poskytuje primerané administratívne, hospodárske, kultúrne, spoločenské a športove zázemie. V meste je vybudovaná široká sieť obchodov a služieb vrátane reštauračných a ubytovacích so zameraním na agroturistiku. Ďalej sú v meste vybudované základné školy, materská škola, kultúrny dom, mestský úrad, zdravotné stredisko a športový areál.

  • Cena 7 650,00 EURObjekt je v dražbe, cena nie je finála. navrhnúť cenu
  • Vložené 27. 5. 2016
  • Číslo inzerátu AR-06NB-102288 (PSO281/14)
  • Katastrálne územie KOLAROVO

Kontaktovať makléra

Martin Krajiček
Martin Krajiček Správca dražby Telefón: +421232202724 E-mail: krajicek@platitsaoplati.sk
Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Platiť sa oplatí s.r.o Košická 56 82108 Bratisalava Telefón: 02/32202713, 02/32202714 E-mail: drazby@platitsaoplati.sk Web:
 

Podobné reality

Rodinný dom, Predaj, Kolárovo

Predaj, rodinný dom, 170 m2

Kolárovo 74 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Kolárovo - kolárovo

Predaj, rodinný dom

Kolárovo, kolárovo 49 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Kolárovo - Veľký Ostrov

Predaj, rodinný dom, 200 m2

Kolárovo, Veľký Ostrov 34 990,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Kolárovo - Kolárovo

Predaj, rodinný dom, 100 m2

Kolárovo, Kolárovo 62 000,00 EUR

TOPlist TOPlist