Predaj, rodinný dom, Ivanka pri Dunaji 356 250,00 EUR navrhnúť cenu

Rodinný dom Ivanka pri Dunaji

Rodinný dom súp.č. 2492 na p.č. 927/86, na ulici Lipová, Ivanka pri Dunaji.
Všeobecný opis stavby:
Rodinný dom je samostatne stojaci v zástavbe nových rodinných domov, postavený na pozemku parc.č. 927/86. Nachádza sa na juhovýchodnom okraji obce Ivanka pri Dunaji, okr. Senec. Prístupný je z Lipovej ulice, odkiaľ je napojený na verejný rozvod všetkých sietí. Prístup k domu je po parcelách: 927/36, 927/68, 927/67, 927/18 - evidované sú na LV č. 2383, katastrálne územie Ivanka pri Dunaji. Ulica tvorí severovýchodný a juhovýchodný okraj pozemkov, z juhozápadnej a severozápadnej strany sú susedné rodinné domy. Dom obsahuje dve nadzemné podlažia a podkrovie, pozdĺžnou osou stavby je orientovaný v smere severozápad- juhovýchod. Je členitého pôdorysného tvaru - základom je obdĺžnik, ku ktorému sú z každej strany pristavané lichobežníkové výstupky. Stavba je dispozične usporiadaná na celoročné viacgeneračné rodinné bývanie, súčasne je v katastri nehnuteľností evidovaná ako rodinný dom, ktorý spĺňa podmienky stavebného zákona č. 50/1976 Zb. v znení platných predpisov o stavbách na bývanie.
Dispozičné riešenie:
V dome sa nachádzajú dva samostatné byty a jedna prevádzka na výučbu plávania pre kojencov a predškolské deti. Hlavný vstup do domu je v strede stavby zo severovýchodnej strany a je spoločný pre byty aj pre prevádzku.
Na 1.NP sa v severozápadnej časti nachádza prevádzka výučby plávania, na čo sú priestory aj dispozične prispôsobené a vybavené. Šatňa sa nachádza v hlavnom vstupe stavby. V prevádzke sa nachádza vyhrievaný bazén, sauna, oddychová a prezliekacia miestnosť, kuchyňa, kúpeľňa. V oddychovej miestnosti je krb. Technológia bazéna ( filtrácia, ohrev, úprava vody) sa nachádza sa pod bazénom. Pod schodiskom sa nachádza technologická miestnosť- riadenie vzduchotechniky, bezénovej vody, klimatizácie a vetrania.
Na 1.NP sa v juhovýchodnej časti nachádza jeden dvojizbový byt. Obsahuje jednu dennú a jednu nočnú obytnú miestnosť, kuchyňu, kúpeľňu a zimnú záhradu.
Na 2.NP sa v podkroví sa nachádza druhý samostatný mezonetový byt. V strede stavby je točité schodisko pre vstup z 1.NP a druhé točité schodisko pre vstup do podkrovia. Na 2. NP obsahuje veľkopriestrovú obývačku, ktorá zaberá približne 4/9 zastavanej plochy podlažia. Priestor nad obývačkou je otvorený do krovu. Z obývačky sú prístupné dve terasy. Ďalej sa na podlaží nachádza kuchyňa, dve samostatné izby, ku každej patrí samostatná kúpeľňa a k rodičovskej izbe patrí navyše aj šatník, cez ktorý sa vchádza do izby rodičov.
V podkroví sa nachádza galéria, v časti s vežičkou je jedna obytná miestnosť, v strede je kúpeľňa a samostatné WC.
Materiálové zloženie a technické vyhotovenie stavby:
Dom je založený na betónových základových pásoch s vodorovnou hydroizoláciou. Obvodové murivo všetkých podlaží je vymurované z drevovláknitých tvárnic Durisol hr. 0,40 m. Deliace priečky sú murované. Fasáda je zo silikátovej omietky. Stropy sú monolitické s rovným podhľadom. Vnútorné omietky sú sádrové, všetky miestnosti sú vyzdobené bordúrami a ozdobnými stĺpmi. Strecha je zložitého geometrického tvaru- v podstate je to valbová strecha, z ktorej vystupujú tri veľké vikiere, a v severozápadnej časti stavby je vežička ( ihlanový tvar strechy). Krov je konštrukčne vyhotovený ako hambálok. Krytina na streche je z materiálu imitácie štiepanej bridlice pripevnený na strešných latách- vzhľadom na spôsob montáže bude ako porovnateľný znak použitý lepenkový šindel. Klampiarske konštrukcie strechy sú z titanzinkových plechov, klampiarske konštrukcie ostatné ( parapety) z hliníkového plechu. Schody sú monolitické s povrchom z gresovej dlažby. Okná sú plastové s izolačným trojsklom, opatrené vnútornými hliníkovými žalúziami. Vnútorné dvere sú hladké fóliované do drevených zárubní. Vstupné dvere do bytov a do prevádzky sú bezpečnostné. Podlahy vo všetkých miestnostiach sú z gressovej dlažby. Vykurovanie stavby je ústredné podlahové teplovodné, doplnené o vyhrievanie rekuperátorom vzduchu. Elektroinštalácia je svetelná istená automatmi. V stavbe sa nachádza televízny rozvod pod omietkou, zabezpečovacie zariadenie, počítačový rozvod a vybavená je bleskozvodom. Rozvod studenej a teplej vody je z plastového potrubia, rozvod plynu je na 1. a 2.NP. Kanalizácia je z plastového potrubia - 2 stúpačky. Zdrojom TÚV je zásobníkový ohrievač napojený aj na solárne panely, ktoré sú na garáži. Zdrojom tepla je plynový kotol Buderus. Stavba je vybavená systémom núteného vetrania.
Vybavenie na 1.NP v prevádzke výučby plávania:
Kúpeľňa - rohová akrylátová vaňa, keramické umývadlo v murovanom pulte, WC so zabudovanou nádržkou v stene, samostatná sprcha. Všetky batérie sú jednopákové, steny sú obložené keramickým obkladom po strop. Bazén - monolitický bazén rozmerov 6x3 m, obložený keramickým obkladom Buchtal, technologicky vyhotovený ako napätá hladina s prelivovým žľabom. V priestore bazéna je odvlhčovač. Sauna má drevený obklad a vykurovaná je elektrickou pieckou.
Vybavenie bytu na 1.NP:
V byte je krb s vyhrievacou vložkou. Kúpeľňa - rohová akrylátová vaňa, keramické umývadlo v murovanom pulte, WC so zabudovanou nádržkou v stene, samostatná sprcha. Všetky batérie sú jednopákové, steny sú obložené keramickým obkladom po strop.
Vybavenie bytu na 2.NP:
V byte je krb s vyhrievacou vložkou. Kúpeľňa rodičov - rohová akrylátová vaňa, dve keramické umývadlá v murovanom pulte, WC so zabudovanou nádržkou v stene, samostatná sprcha. Všetky batérie sú jednopákové, steny sú obložené keramickým obkladom po strop. V spálni je krb s vyhrievacou vložkou. Kúpeľňa deti - keramické umývadlo v murovanom pulte, WC so zabudovanou nádržkou v stene, samostatná sprcha. Všetky batérie sú jednopákové, steny sú obložené keramickým obkladom po strop.
Garáž súpisné č. 2493 na parcele č. 927/87.
Garáž je samostatne stojaca na rohu ulice, vo východnom rohu parcely 927/39. Je prízemná s podkrovím, pozdĺžnou osou stavby orientovaná v smere severozápad- juhovýchod. Postavená je na parc.č. 927/87. Zastrešená je sedlovou strechou. Juhovýchodný roh stavby kopíruje oblúk ulice a parcely.
Dispozičné riešenie:
Stavba obsahuje priestor pre parkovanie dvoch osobných vozidiel a dielňu. Vjazd je z juhozápadnej strany z dvora, kde je aj vchod do dielne. Na severozápadnej stene stavby sú dvere vstup peších a okno na presvetlenie. V podkroví sa nachádza povala na skladovanie materiálu, pretože podkrovie nie je stavebne dokončené.
Materiálové zloženie a technické vyhotovenie stavby ( podľa posudku 23/2009):
Stavba je založená na betónových základových pásoch s vodorovnou hydroizoláciou. Obvodové murivo je vyhotovené z blokov Ytong hr. 0,30 m. Fasáda je zo silikátovej omietky. Vnútorné omietky sú štukové iba v miestnosti garáže. Strecha je sedlová tesársky spracovaná. Krytina na streche je z materiálu imitácie štiepanej bridlice pripevnený na strešných latách- vzhľadom na spôsob montáže bude ako porovnateľný znak použitý lepenkový šindel. Klampiarske konštrukcie strechy sú z pozinkovaného plechu- žľaby a zvody. Okná sú plastové s izolačným dvojsklom, v podkroví sú drevené strešné okná. Podlahy sú z hrubého betónu. Elektroinštalácia je na svetelná a motorická istená automatmi.
Plot od ulice na parcele č. 927/39.
Plot okolo pozemku zo strany od Lipovej ulice. Základy sú betónové. Nosná konštrukcia je murovaná z Durisolových tvárnic. Vráta a vrátka sú kované.
Juhozápadný plot na parcele č. 927/39.
Plot na pozemku 927/39 z juhozápadnej strany. Základy tvorí betónový prah. Výplň je zo strojového pletiva na oceľových stĺpikoch. V skutočnosti sa na tomto mieste vyskytujú dva ploty.
Vodomerná šachta na parcele č. 927/39.
Vodomerná šachta je umiestnená za plánovaným uličným plotom. Je betónovej konštrukcie s poklopom, vybudovaná v roku 2008.
Kanalizačná prípojka na parcele č. 927/39.
Prípojka vody z PVC potrubia DN 150, napojená na verejnú sieť. Dĺžka 3,00 m, rok výstavby 2008.
Plynová prípojka na parcelné č. 927/39.
Prípojka je zemná, vyhotovená z potrubia DN 25. Plynomer sa nachádza na uličnej hranici pozemku v plynomerovej skrinke.
Elektrická prípojka na parc.č. 927/39.
Prípojka je zemná, vyhotovená jedným vodičom CYKY 5Bx16. Elektromer sa nachádza na uličnej hranici pozemku v skrinke.
Spevnené plochy na parc.č. 927/39.
Plocha pre vjazd do garáže a chodník od vrát k domu. Vyhotovené z monolitického betónu.

  • Cena 356 250,00 EURObjekt je v dražbe, cena nie je finála. navrhnúť cenu
  • Vložené 27. 5. 2016
  • Číslo inzerátu AR-06NB-102198 (PSO453/13)
  • Katastrálne územie IVANKA PRI DUNAJI

Kontaktovať makléra

Pavel Sirota
Pavel Sirota Správca dražby Telefón: +421232202733 E-mail: sirota@platitsaoplati.sk

Dbáme na ochranu osobných údajov, viac informácií nájdete tu 
Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Platiť sa oplatí s.r.o Mostová 2 81102 Bratislava - Staré Mesto Telefón: 02/32202713, 02/32202714 E-mail: drazby@platitsaoplati.sk Web:
 

Podobné reality

Rodinný dom, Predaj, Ivanka pri Dunaji - Okružná

Predaj, rodinný dom

Ivanka pri Dunaji, Okružná 143 000,00 EUR

TOPlist TOPlist