Predaj, rodinný dom, Galanta 96 000,00 EUR navrhnúť cenu

Rodinný dom Galanta

Dražba - rodinný dom na ul. Kolónia v meste Galanta s pozemkami o celkovej výmere 4603 m2. Podľa územnoplánovacej informácie sú pozemky funkčne určené ako plochy obytného územia rodinných domov.
Rodinný dom súpisné číslo 1017 na parc. KN č. 5031, k.ú. Galanta.
Rodinný dom súpisné číslo 1017 na parc. KN č. 5031, k.ú. Galanta je situovaný na ulici Kolónia 7 v prevažne pôvodnej obecnej zástavbe rodinných domov, v lokalite intenzívnej výstavby okresného mesta Galanta, v miestnej časti Kolónia. Miestna časť Kolónia nie je s okresným mestom Galanta stavebne zrastená, je oddelená cestným obchvatom mesta Galanta. Vzdialenosť nehnuteľnosti od centra okresného mesta Galanta je do 3km, od centra krajského mesta Trnava do 25km. V danej lokalite je možnosť napojenia na verejné inžinierske siete - vodovodnú, kanalizačnú, elektrickú, plynovú a telekomunikačné. Objekt rodinného domu je napojený len na verejnú elektrickú sieť. Zásobovanie vodou je z vlastnej studne, odkanalizovanie je do žumpy. Prístupnosť rodinného domu je bezprostredná po verejnej komunikácii so spevneným povrchom vozovky, k prístupovým pozemkom nie je príslušnou správou katastra evidovaný vlastnícky vzťah.. Nehnuteľnosť rodinného domu je určená pre trvalé bývanie jednej rodiny, prípadne aj na viacgeneračné bývanie.
Dispozičné riešenie: Rodinný dom je jednopodlažný prízemný objekt s neobytným povalovým priestorom pôdorysného tvaru písmena L. 1.NP: v prednej (uličnej) časti objekt obsahuje „samostatnú“ bytovú jednotku pozostávajúcu zo štyroch obytných izieb a príslušenstva, ktorým je zádverie, kuchyňa, chodba, kúpeľňa a WC. 1.NP: v zadnej dvornej časti sa nachádza gánok pozdĺž celou časťou objektu, technická miestnosť s rebríkovým schodiskom na povalu, prechodová miestnosť so vstupom do garáže a do technických priestorov, domáca vináreň a hosťovská izba. V čase obhliadky bola v technických priestoroch umiestnená sušiareň, táto nie je predmetom ohodnotenia.
Technický popis: Osadenie rodinného domu je priemerne v hĺbke do 1m. Základy sú zo zmiešaných materiálov alebo z prostého betónu, pásové, pravdepodobne bez hydroizolácie proti zemnej vlhkosti. V čase obhliadky neboli na zvislých konštrukciách zistené známky vzlínajúcej vlhkosti. Zvislé nosné konštrukcie sú murované. Deliace priečky sú murované. Stropná konštrukcia drevená trámová s rovným podhľadom, v časti. Zastrešenie objektu je riešené sedlovou strechou. Strešná krytina je prevažne pálená dvojdrážková. Klampiarske konštrukcie strechy sú z pozinkovaného plechu, ostatné prevažne z hliníkového plechu. Vonkajšie omietky sú realizovaná prevažne ako brizolitové, v časti gánku s povrchovou úpravou z ušľachtilých materiálov. Spodná časť obvodových stien je doplnená o keramický obklad. Vnútorné omietky prevažne vápenné hladké, stropné konštrukcie sú doplnené o lepené kazetové podhľady. Výplne okenných otvorov sú prevažne plastové s izolačným zasklením. Vstupné dvere prevažne plastové, garážová brána drevená zvlaková. Výplne interiérových dverných otvorov sú prevažne hladké. Povrchy podláh v obytných miestnostiach drevené parkety, v ostatných miestnostiach prevažne keramická dlažba. Rozvody vody studenej a teplej z centrálneho zdroja. Teplá voda je pripravovaná pomocou zásobníkového elektrického ohrievača umiestneného v technickej miestnosti. Vykurovanie rodinného domu je riešené ako individuálne elektrické, pomocou mobilných elektrických vykurovacích telies. Kanalizácia z plastových potrubí je riešená do žumpy. Elektroinštalácia rodinného domu je svetelná aj motorická.
Technické vybavenie: V kuchyni sa nachádza kuchynská linka z materiálov na báze dreva dĺžky 5,20m s kuchynským nerezovým drezom s odkladacou plochou a s pákovou vodovodnou batériou, sklokeramická elektrická varná doska, elektrická rúra, digestor, umývačka riadu, chladnička s mrazničkou, keramický obklad pracovnej plochy kuchynskej linky. Kúpeľňa obsahuje sprchovací kút a keramické umývadlo, keramický obklad stien do výšky 1,8m. Samostatná miestnosť WC je WC misa kombi, keramický obklad stien do výšky 1,4m. Súčasťou technickej miestnosti je keramické umývadlo s pákovou vodovodnou batériou. Popis ostatného vybavenia je uvedený v tvorbe rozpočtového ukazovateľa. Na základe dostupných podkladov bol rodinný dom daný do užívania v roku 1950, prístavba zadnej časti objektu bola realizovaná v roku 1960. S prihliadnutím na stavebnotechnické vyhotovenie ako aj technický stav rodinného domu je možné začiatok užívania verifikovať. Rodinný dom prešiel pred niekoľkými rokmi čiastočnou rekonštrukciou prvkov krátkodobej životnosti zameranou na výmenu prevažnej časti výplní okenných otvorov, nové povrchové úpravy stien a stropov, podláh, nové rozvody elektroinštalácie, vody, nové vybavenie kuchyne, kúpeľne, WC, nová fasáda v časti gánku a iné. Životnosť porovnateľných objektov rodinných domov sa pohybuje v rozpätí 80 - 100 rokov. S prihliadnutím na stavebnotechnické vyhotovenie, technický stav ako aj vykonanú rekonštrukciu prvkov krátkodobej životnosti, celkovú životnosť objektu uvažujem 100 rokov za predpokladu zabezpečenia primeranej údržby. Rodinný dom bude v dohľadnej dobe vyžadovať najmä výmenu strešnej krytiny.
Predné a bočné oplotenie na parc. KN č. 5031, parc. KN č. 5032, parc. KN č. 5033 a parc. KN č. 5034 - oplotenie pozemku oddeľuje priestor dvora od susedných pozemkov vrátane uličného priestranstva. Základy betónové pásové. Výplň plota je zo strojného pletiva na oceľových stĺpikoch celkovej výšky priemerne 1,50m. Súčasťou plota je 3x vstupná brána a bránka oceľovej rámovej konštrukcie s výplňou prevažne z rámového pletiva alebo strojného pletiva. Zadné oplotenie na parc. KN č. 5034 a parc. KN č. 5035/1 - zadné oplotenie pozemku realizované zo strojného pletiva na oceľových stĺpikoch celkovej výšky priemerne 1,80m, základy okolo oceľových stĺpikov. Začiatok užívania od roku 1960. Pôvodná studňa na parc. KN č. 5031 - vŕtaná studňa v prednej časti pozemku vedľa rodinného domu priemeru 250 mm o celkovej hĺbke 9,0m osadená elektrickým ponorným čerpadlom. Studňa je využívaná pre zásobovanie objektu rodinného domu vodou, zároveň aj pre záhradné účely. Začiatok užívania od roku 1960. Nová studňa na parc. KN č. 5031 - Vŕtaná studňa v strednej časti pozemku vedľa rodinného domu priemeru 200 mm o celkovej hĺbke 10,0m nebola v čase obhliadky prevádzkovaná. Vybudovaná v roku 2016. Prípojka vody na parc. KN č. 5031 - prípojka vody na parc. KN č. 5031 je vedená od studne po objekt rodinného domu. Slúži pre potreby zásobovania objektu rodinného domu vodou zo studne. Prípojka kanalizácie do žumpy na parc. KN č. 5032 - prípojka kanalizácie na parc. KN č. 5032 bola vybudovaná na odvod splaškových vôd z rodinného domu do žumpy. Plastové potrubie priemeru 110 mm. Vybudovaná v roku 2008. Žumpa na parc. KN č. 5031 a 5032 - betónová monolitická žumpa je situovaná za rodinným domom. Slúži pre zhromažďovanie splaškových vôd z rodinného domu. Vybudovaná v roku 2008. Elektrická prípojka na parc. KN č. 5032 - vzdušná káblová elektrická prípojka na parc. KN č. 5032 slúži pre potreby zásobovania objektu rodinného domu elektrickou energiou. Vybudovaná v roku 2008. Spevnené plochy na parc. KN č. 5031 a parc. KN č. 5032 - monolitický betón - spevnené plochy z monolitického betónu sú realizované ako prístupové plochy a chodníky. Vybudované prevažne v roku 1960. Spevnené plochy na parc. KN č. 5031 - štrkové spevnené plochy sa nachádzajú v zadnej časti v mieste pôvodného murovaného objektu. Vybudované v roku 2015. Spevnené plochy na parc. KN č. 5031 - spevnené plochy z betónovej dlažby kladené do štrku sa nachádzajú v zadnej časti v mieste pôvodného murovaného objektu a v časti vedľa rodinného domu ako oddychová terasa. Vybudované v roku 2015. Záhradný rozvod vody na parc. KN č. 5033, parc. KN č. 5034 a parc. KN č. 5035/1 - nadzemný záhradný rozvod vody je realizovaný ako zavlažovací systém, zásobovaný vodou zo studne. Celková dĺžka cca 300bm. Vybudovaný v roku 2015.

  • Cena 96 000,00 EURObjekt je v dražbe, cena nie je finála. navrhnúť cenu
  • Vložené 27. 5. 2016
  • Číslo inzerátu AR-06NB-102158 (PSO071/14)
  • Katastrálne územie GALANTA

Kontaktovať makléra

Miroslav Martvoň
Miroslav Martvoň Správca dražby Telefón: +421232202734 E-mail: martvon@platitsaoplati.sk
Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Platiť sa oplatí s.r.o Mostová 2 81102 Bratislava - Staré Mesto Telefón: 02/32202713, 02/32202714 E-mail: drazby@platitsaoplati.sk Web:
 

Podobné reality

Rodinný dom, Predaj, Galanta - Veľký Grob

Predaj, rodinný dom, 1 m2

Galanta, Veľký Grob 169 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Galanta - Galanta

Predaj, rodinný dom, 802 m2

Galanta, Galanta 156 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Galanta

Predaj, rodinný dom

Galanta 107 000,00 EUR

TOPlist TOPlist