Predaj, rodinný dom, Budmerice 69 750,00 EUR navrhnúť cenu

Rodinný dom Budmerice

Najnižšie podanie
69 750,00
Dátum a čas dražby:
25.10.2016 13:45
Miesto dražby
Salónik 1 na prízemí, Hotela DREAM, Kapitulská 12, 917 01 Trnava, okres Trnava, Trnavský kraj.
Dražobná zábezpeka
15 000,00
Dobrovolná dražba
Áno

Rodinný dom súpisné číslo 529 na parc. KN č. 498/11, k.ú. Budmerice
Rodinný dom súpisné číslo 529 na parc. KN č. 498/11, k.ú. Budmerice je situovaný v rámci centrálnej časti obce Budmerice na ulici J. Rašu v pôvodnej zástavbe rodinných domov. Vzdialenosť nehnuteľnosti od centra okresného mesta Pezinok je do 16km, od historického centra Hlavného mesta SR Bratislava do 37km. Rodinný dom je celkovo trojpodlažný, obsahuje suterén a dve nadzemné podlažia. Zastrešenie rodinného domu bolo pôvodne riešené plochou strechou, v rámci rekonštrukcie bola doplnená sedlová strecha.
Dispozičné riešenie: Suterén (1.PP): Suterén je prístupný v rámci interiéru rodinného domu ako aj z exteriéru z dvornej časti schodiskom. Dispozične pozostáva z chodby, skladu, kotolne a vinárne. Prízemie (1.NP): Prízemie obsahuje závetrie, vstupný vestibul so schodiskom, chodbu, dve obytné izby, kuchyňu, kúpeľňu a špajzu. Poschodie (2.NP): Poschodie pozostáva z haly so schodiskom, troch obytných izieb a skladu, z ktorého mala byť pravdepodobne vytvorená kúpeľňa. Z jednej obytnej izby je prístupná loggia.
Technický popis: Osadenie rodinného domu je v hĺbke priemerne nad 1m do 2m. Základy sú z prostého betónu, pásové. Zvislé nosné konštrukcie suterénu sú betónové monolitické, nadzemných podlaží prevažne murované z tehál. Vnútorné priečky sú murované. Stropné konštrukcie s rovným podhľadom, železobetónové monolitické alebo z keramických nosníkov a vložiek. Strešná krovná konštrukcia je sedlová, krytina strechy z asfaltových šablón. Klampiarske konštrukcie strechy sú z pozinkovaného plechy, ostatné nevyhotovené resp. odstránené v rámci výmeny výplní okenných otvorov. Úprava vonkajších povrchov je vápenná hrubá omietka. Vnútorné omietky prevažne vápenné hladké nadzemných podlaží, v suteréne prevažne nerealizované. Výplne okenných otvorov v suteréne jednoduché drevené, na úrovni 1.NP prevažne hliníkové s izolačným zasklením alebo plastové s izolačným zasklením, na úrovni 2.NP prevažne drevené dvojité v doskových osteniach, z časti hliníkové s izolačným zasklením. Vnútorné dvere prevažne hladké. Povrchy podláh sú rôzneho vyhotovenia. V suteréne prevažne cementový poter, na úrovni 1.NP v obytných izbách a v kuchyni veľkoplošné laminátové parkety, v kúpeľni a vo vstupnom vestibule keramická dlažba, na chodbe a v špajzy linoleum. Povrchy podláh na úrovni 2.NP linoleum, v sklade cementový poter. Schodisko z 1.NP na 1.PP s povrchom betónovým, z 1.NP na 2.NP s povrchom z mäkkého dreva. Rozvody vody v pozinkovaných potrubiach studenej a teplej z centrálneho zdroja. Zdroj teplej vody je zásobníkový ohrievač umiestnený v kotolni v suteréne bez dopojenia. Vykurovanie rodinného domu je teplovodné radiátorové s liatinovými vykurovacími telesami. Zdroj tepla je plynový kotol a kotol na tuhé palivo umiestnený v kotolni v suteréne. Kanalizácia z plastového potrubia je riešená do žumpy. Elektroinštalácia rodinného domu je na úrovni 1.PP a 1.NP svetelná aj motorická, na úrovni 2.NP len svetelná. V rámci rodinného domu sú realizované rozvody plynu na 1.PP k plynovému kotlu a na 1.NP ku plynovému kuchynskému sporáku.
Technické vybavenie: Kuchyňa na 1.NP obsahuje len samostatne stojací plynový sporák s elektrickou rúrou, keramický obklad pracovnej plochy odstránenej kuchynskej linky. Pozostatok kuchynskej linky je nepoužiteľný. Kúpeľňa na 1.NP pozostáva z liatinovej vane, hydromasážneho sprchovacieho kúta, keramického umývadla a WC misa kombi, keramický obklad stien do výšky 2,0m. Vodovodné batérie sa v objekte nenachádzajú. Na 2.NP sa v jednej miestnosti nachádza kuchynský smaltovaný drez bez vodovodnej batérie a keramický obklad pravdepodobne odstránenej kuchynskej linky.
Popis ostatného vybavenia je uvedený v tvorbe rozpočtového ukazovateľa. Rodinný dom je napojený na verejné inžinierske siete - vodovodnú, elektrickú a plynovú. Odkanalizovanie je realizované do žumpy. Nehnuteľnosť rodinného domu bola v čase obhliadky dlhodobo neužívaná. V čase obhliadky bolo zrejmé, že nehnuteľnosť nie je dostatočne zabezpečená. Vstupná bránka z ulice bola otvorená, vstupné dvere do suterénu boli nezabezpečené. Rodinný dom v časti nadzemných podlaží bol uzamknutý, avšak s prihliadnutím na dlhodobú opustenosť nehnuteľnosť existuje riziko vniknutia nepovolaných osôb. K objektu rodinného domu bolo predložené užívacie povolenie z 29.08.1969. Na základe uvedeného, vek domu k dátumu ohodnotenia určujem na 47 rokov. Rodinný dom má známky započatej rekonštrukcie, táto však už nebola dokončená. Predmetom rekonštrukcie bolo aj novovybudovanie sedlového prestrešenia objektu. Životnosť porovnateľných objektov rodinných domov sa pohybuje v rozpätí 80 - 100 rokov. S prihliadnutím na stavebnotechnické vyhotovenie ako aj technický stav, životnosť objektu rodinného domu určujem na 100 rokov za predpokladu zabezpečenia primeranej údržby a dokončenia rekonštrukcie.
Hospodársky objekt na parc. KN č. 498/11.
Hospodársky objekt na parc. KN č. 498/11 sa nachádza v dvornej časti za rodinným domom. Pozostáva zo skladu a hospodárskych častí - chlievov.
Technický popis: Osadenie objektu je v hĺbke priemerne do 1m. Základy sú z prostého betónu, pásové. Obvodové konštrukcie resp. nosný systém je kombinovaný. Predná časť je drevená stĺpová, chlievy sú murované nad ktorými pokračuje drevená stĺpová konštrukcia, zadná časť je oceľová. Ako prevládajúce vyhotovenie volím drevené stĺpové. Zastrešenie je riešené sedlovou strechou, krytina strechy tašková. Povrch podláh cementový poter. Dvere zvlakové.
K objektu sa nedochovala žiadna technická dokumentácia. Začiatok užívania predpokladám zhodný s objektom rodinného domu od roku 1969. Životnosť porovnateľných objektov sa pohybuje v rozpätí od 50 do 80 rokov. Vzhľadom na použité stavebné materiály ako aj stav prvkov dlhodobej životnosti, celkovú životnosť objektu uvažujem na 60 rokov za predpokladu zabezpečenia primeranej údržby.

  • Cena 69 750,00 EURObjekt je v dražbe, cena nie je finála. navrhnúť cenu
  • Vložené 8. 6. 2016
  • Číslo inzerátu AR-06NB-102437 (PSO113/16)
  • Katastrálne územie BUDMERICE

Kontaktovať makléra

Miroslav Martvoň
Miroslav Martvoň Správca dražby Telefón: +421232202734 E-mail: martvon@platitsaoplati.sk
Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Platiť sa oplatí s.r.o Košická 56 82108 Bratisalava Telefón: 02/32202713, 02/32202714 E-mail: drazby@platitsaoplati.sk Web:
 

Podobné reality

Rodinný dom, Predaj, Budmerice - x

Predaj, rodinný dom, 122 m2

Budmerice, x 166 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Budmerice

Predaj, rodinný dom, 210 m2

Budmerice 186 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Budmerice - J. Rašu

Predaj, rodinný dom, 1 680 m2

Budmerice, J. Rašu 65 000,00 EUR

Rodinný dom, Predaj, Budmerice - Rášová nad Kostolom

Predaj, rodinný dom, 110 m2

Budmerice, Rášová nad Kostolom 67 000,00 EUR

TOPlist TOPlist