Predaj, 5-izb. byt a väčší, 509 m2, Bratislava - Ružinov, Drieňová V RK navrhnúť cenu

Nadštandardný Luxusný SPA mezonetový Penthouse byt pri jazere

Nadštandardný mezonetový byt pri jazere určený pre náročného klienta, ponúkajúci samostatne oddelený privátny priestor a zároveň luxusný komfort na 509 m2 vnútorných priestorov a 235 m2 terás a loggií. Orientácia na všetky svetové strany (od severozápadu až po juhovýchod) je priaznivá, poskytujúca presvetlenie priestorov bytu počas celého dňa a z terás oboch podlaží otvára impozantné výhľady s 360-stupňovou panorámou celého mesta. Unikátny je tiež výhľad na pohorie Malých Karpát priamo z hlavnej spálne, ale aj z viacerých terás oboch podlaží.


Jeho stavba, dispozičné členenie, ako aj interiérové dotvorenie bolo zverené do rúk skúsených architektov a dizajnérov. Denná aj nočná obývacia zóna sa nachádzajú na 15. – nižšom podlaží bytu a s vrchným podlažím - wellnesovým, sú prepojené efektným špirálovým schodiskom. Penthouse sa nachádza na najvrchnejších podlažiach bytového komplexu Eden Park postaveného v roku 2009. Samotný byt bol plne dokončený a sprístupnený v roku 2016.


UNIKÁTNE MIESTO
Dennú zónu tvorí ucelený “open-space”, ktorý je plynulo rozdelený na viacero sekcií – obývacia časť, kuchyňa, jedáleň, oddychová časť (lounge room, knižnica). Pozdĺž celej dĺžky sa tiahnu terasy, ktoré umožňujú priamy kontakt s jazerom Štrkovec umiestneným priamo pod domom smerom na juhovýchod a na druhej strane rozľahlý priestor umožňujúci širokouhlý výhľad na Staré Mesto a vrch Kamzík medzi ktorými sa každý večer rozlieva nezameniteľný západ slnka.

Nočný trakt, priamo napojený na denný, zahŕňa hlavnú spálňu spolu so vstupnou predsieňou, so samostatným šatníkom, vlastnou presklenou kúpeľňou a loggiou.

Z kuchynskej časti sa jednou chodbou dostaneme do samostatnej hosťovskej zóny, ktorú tvoria dve izby, každá vybavená vstavanou skriňou a prístupom k vonkajšej terase, obslúžené plnohodnotnou kúpeľňou a WC.

Vstupnými priestormi na spodnom podlaží sa dostávame do denného traktu, kde sa nám otvára jednoliaty otvorený priestor nepravidelného tvaru, ktorého charakteristická geometria je gradovaná a zvýraznená použitím sériou ostrých a tupých uhlov a to nielen v pôdoryse, ale aj skrz jemne zošikmených pohľadových plôch a deliacich priečok. Náhľadové plochy sú vhodne dotvorené Pop Art umeleckými dielami od svetoznámych umelcov ako Bambi, umocnené vhodne zvolenou dekoráciou v štýle vintage.

OTVORENÉ PRIESTORY

Jednou z hlavných dominánt vstupného “open-space” priestoru je majestátny SAPHIR krb vyrobený švajčiarskymi špecialistami Rüegg Cheminée Schweiz. So svojou monolitickou celokovovou konštrukciou ponúka obzvlášť veľkorysý výhľad na plápolajúci oheň a vytvára tak ideálnu integráciu medzi priestrannou obývacou miestnosťou a lounge izbou priamo napojenou na vonkajšiu terasu. Toto ohnisko, so svojím strohým robustným dizajnom, je ohromnou pastvou pre oči a zároveň jeho teplo poskytuje ukľudňujúcu hrejivosť, čím rozbúši srdce každému milovníkovi dizajnu.


Open-space je prepojený v rohovej časti priestoru s knižnicou a spolu s ňou dotvára ďalšie prepojenie s exteriérovou terasou, ktorá slúži ako predĺženie týchto dvoch funkčných priestorov. Samotnú podlahu tvoria veľkoplošné dubové parkety, spojené priamo s vykurovanou podlahou. Ich jemne vykartáčovaný povrch je ošetrený bielym moridlom a preolejovaný tvrdým voskovým olejom.


Obývacia časť je od kuchynskej časti čiastočne vizuálne oddelená skladovou miestnosťou vajíčkového tvaru, ktorá slúži ako príručný úložný priestor. Pomocou veľkých geometrických elementov ako krb a elipsovitá skladová miestnosť je priestor vizuálne čiastočne obmedzený a vytvára tak príjemne zákutia súkromia v jednotlivých funkčných celkoch bytu. Zároveň tak “núti” užívateľa rôznymi cestami skrz celý priestor bytu objavovať nové pohľady, ktoré sa v perspektíve vynárajú postupne vďaka rôznym zošikmeniam v horizontálnom aj vertikálnom smere.

DOKONALÝ PRIENIK

Kamenná obložená reliéfna stena je tvorená bledohnedým talianskym travertínom Travertino Noce. Jej zošikmený tvar zvýrazňuje aj nepravidelná geometria samotného obkladu, ktorý tvorí jednoliaty celok, prepojený s podlahou nerezovým lemovaním. Ten nás prenesie do ďalšej reprezentatívnej časti priestoru – kuchyne – svetoznámej značky BULTHAUP. Už z diaľky jej impozantné rysy evokujú dokonalé architektonické či sochárske diela. Pri bližšom pohľade sa jej skutočná úloha, ktorá spočíva v inovatívnej kuchynskej výbave, stáva evidentnou: forma, ktorá napĺňa všetky detaily, magicky priťahuje na pohľad aj na dotyk.

Monoblok vyrobený z jedného kusu nerezovej ocele - tvorí samotné srdce celej kuchyne a jedálne – zároveň vytvára dokonalý prienik – miesto kde sa dá variť, hodovať a užívať.

Čínsky mysliteľ a fi lozof Lao-c’ napísal:
„Bohatstvo tkvie v jednoduchosti a ušľachtilosti“
Múdrosť, ktorá vystihuje túto kuchyňu a jej dokonalý dizajn.

Kvalita, funkčnosť a zmyselnosť monobloku sú sústredené okolo bezchybného prevedenia a odbornej konštrukcie s materiálmi najvyššej kvality – radosť pohladiť a zároveň s výzorom sťa by vytesaná skulptúra. Tento ostrovček so svojou jednoduchosťou a nadčasovosťou je zároveň architektonickým riešením, ktoré presahuje rozmery kuchynského pracovného priestoru. Stáva sa integrálnym dizajnérskym prvkom, pretvárajúcim kuchynský obytný priestor na miesto dokonalého spojenia a pohostinnosti, pričom dochádza k plynulej harmónii varenia a bývania.

VÝBAVA PRE PROFESIONÁLOV:

Značka GAGGENAU s príznačnou nemeckou precíznosťou je svetovým lídrom kuchynských spotrebičov – populárny medzi architektmi, dizajnérmi a nadšencami štýlu. Inovácie a rozsah, ktorý ponúka GAGGENAU sú inšpirované požiadavkami profesionálnych šéfkuchárov, s priam neobmedzenými funkciami, ktoré dokážu premeniť už beztak unikátne kuchynské priestory na dokonalý raj pre varenie. Ušľachtilosť, výkonnosť a kvalita – ergonomická rúra na pečenie v nerezovom prevedení so sklenenými dvierkami poskytuje deväť rôznych funkcií, vrátane pečenia pizzového cesta, je tiež vybavená pyrolýzou na samoprečisťovanie. Parná rúra so zapekaním efektívne fungujúca pri nízkych teplotách má štyri programy: zohrievanie, rozmrazovanie, kysnutie cesta a kombinácia mikrovlnnej rúry a grilu. Samozrejmosťou je vstavaná celonerezová chladnička a mraznička Vario s vonkajším výrobníkom ľadu. Celý blok tiež obsahuje množstvo odkladacích priestorov a posuvných priečinkov.

Drez spolu s celonerezovou Builthaup batériou a drvičom odpadu s pneumatickým spínačom, sú zabudované priamo do monobloku. Plynová varná doska Builthaup Foster a elektrická varná platňa Teppanyaki integrované priamo na pracovnej doske sú navrhnuté tak, aby uspokojili náročné požiadavky profesionálov v kuchyni.

Osem priestranných odkladacích priestorov uložených v dvoch radoch tvoria prednú stenu, šesť posuvných priečinkov, vrátane vstavanej umývačky riadu, plynulo vytvárajú pracovnú stenu celého bloku. Bočné steny a pracovná doska sú spojené bez jedinej škáry a vytvárajú jednoliatu kompozíciu.

Nad celým monoblokom sa týčia dva valcovité odsávače MaxFire, každý vyrobený z jedného kusu nerezovej oceli, atypicky zasadené v strope do troch uhlov, s inštaláciou špeciálne prispôsobenou chladeným stropom. Majú vlastný recirkulačný vnútorný cyklus s uhlíkovým a tukovým filtrom.

V cene bytu sú 3 parkovacie státia v podzemnej garáži.

 • Cena V RK navrhnúť cenu
 • Vložené 20. 3. 2018
 • Číslo inzerátu AR-028K-000110 (13131313)
 • Katastrálne územie RUZINOV
 • Lokalita Drieňová 1H
 • Celková podlahová plocha bytu 509 m2
 • Výťah Áno
 • Nadzemné podlažie Ostatné podlažie
 • Stav Novostavba
 • Rok kolaudácie 2016 - 2018
 • Balkón Áno
 • Lodžia Áno
 • Terasa Áno

Kontaktovať RK

Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
SLOVAK DEVELOPMENT s.r.o. Dunajska 2 81108 Bratislava Telefón: 0905343812
 • 38bd37_0e7a5dcb1f5c42de84869601c40d7ae9~mv2.jpg
 • kupelka1.jpg
 • 3.jpg
 • 38bd37_d032678f8c6d40feac6c485f2ab613de~mv2_d_1800_1200_s_2.jpg
 • 38bd37_32b2a81ec0dc45e9a54726c303bf2b34~mv2.jpg
 • 38bd37_ab9c5b6d716e464d816af410f96bad49~mv2.jpg
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • krb.jpg
 • krb1.jpg
 • kuchyna.jpg
 • kupelka.jpg
 • spalna.jpg
 

Podobné reality

5-izb. byt a väčší, Predaj, Bratislava - Ružinov - Košická

Predaj, 5-izb. byt a väčší, 100 m2

Bratislava - Ružinov, Košická 262 000,00 EUR

5-izb. byt a väčší, Predaj, Bratislava - Ružinov - Ružová dolina

Predaj, 5-izb. byt a väčší

Bratislava - Ružinov, Ružová dolina 1 299 000,00 EUR

Obrázok nie je k dispozícii

Predaj, 5-izb. byt a väčší

Bratislava - Ružinov, Miletičova 260 000,00 EUR

TOPlist TOPlist