Dražba, 2-izb. byt, 65 m2, Nová Dubnica, Pribinove sady 41 100,00 EUR navrhnúť cenu

DRAŽBA 2-izbový byt na ulici Pribinove sady, Nová Dubnica

Byt č. 5 na ul. Pribinove sady, Nová Dubnica
Byt č. 5 sa nachádza na prvom poschodí bytového domu s. č. 35, na rohu ulíc SNP, Janka Kráľa a Pribinove sady v Novej Dubnici. Jedná sa o jeden z prvých dokončených objektov v novo vzniknutom meste Nová Dubnica. V dobe vzniku išlo o najväčšiu investičnú bytovú akciu na Slovensku. Stavba bola odovzdaná do užívanie v roku 1955. Bytový dom je situovaný v zástavbe bytových domov a polyfunkčných objektov postavených v 50-tych rokoch 20 storočia, tvoriace v súčasnosti centrálnu časť mesta Nová Dubnica. Vzdialenosť do najužšieho centra mesta je cca 200 m. Bytový dom je zrealizovaný ako podpivničený objekt s čiastočne zapusteným suterénom a s troma, resp. štyrmi nadzemnými podlažiami. Prevažná časť objektu je štvorpodlažná, krajné krídla sú trojpodlažné. Bytový dom má 9 vchodov. V suteréne sú umiestnené pivnice a dva nebytové priestory. Na nadzemných podlažiach sa nachádzajú bytové jednotky (celkom 74 b.j.) a jeden nebytový priestor. Dom je napojený na verejný vodovod, kanalizáciu, zemný plyn, ako aj rozvody elektrickej energie a telekomunikačné rozvody. Vykurovanie ako aj príprava TÚV je zabezpečené z centrálnej sídliskovej kotolne. Po stavebno-konštrukčnej stránke je bytový dom zrealizovaný ako murovaný objekt založený betónových pásových základoch. Obvodové múry z plnej tehly hr. 500 mm, vnútorné nosné múry z plnej tehly hr. 500 mm. Priečky murované. Stropy sú železobetónové monolitické s rovným podhľadom, krov drevený, strecha valbová, s pálenou keramickou krytinou. Schodiskové ramená sú železobetónové, podlahy spoločných priestorov sú z terazza. Vnútorné úpravy povrchov sú tvorené vápennými omietkami. Vonkajšia fasáda je pokrytá vápennou omietkou. Klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného plechu. Vstupné dvere sú plastové, vnútorné dvere spoločných priestorov sú drevené. Okná spoločných priestorov sú drevené zdvojené. Elektroinštalácia je svetelná i motorická, objekt je vybavený bleskozvodom. Bytový dom je vybavený vnútorným vodovodom, vnútornou kanalizáciou, vnútorným plynovodom, vnútorným rozvodom UK a TÚV, rozvodom telefónu. Technický stav objektu je dobrý, objekt nevykazuje žiadne podstatné vady. Spoločné časti domu sú: základy domu, strecha, obvodové múry, priečelia, vchody, schodiská, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie. Spoločné zariadenia domu sú: vstup, práčovňa, sušiareň, žehliareň, kočikáreň, chodby, bleskozvod, vodovodné, kanalizačné, plynové, elektrické a telefónne prípojky.
Byt č. 5 sa nachádza na prvom poschodí bytového domu v stredovej časti. Jedná sa o dvojizbový komplexne zrekonštruovaný byt. Okrem obytných miestností sa v byte nachádza samostatná kuchyňa, komora, chodba, WC a kúpeľňa. K bytu patrí aj pivnica v suteréne bytového domu. Byt bol okolo roku 2010 zrekonštruovaný, boli vymenené okná, zmenená dispozícia kúpeľne a WC, osadené nové zariaďovacie predmety (WC, umývadlo, vaňa), boli zrealizované nové keramické obklady a čiastočne aj nové podlahy (okrem oboch izieb) a vymenené vnútorné inštalácie bytu. Taktiež bola zrekonštruovaná kuchynská linka a v izbe bola osadená vstavaná skriňa. Podlahy obytných miestností sú pôvodné drevené dubové parkety, v ostatných miestnostiach sú podlahy v prevedení keramická dlažba (2010). Úpravy povrchov stien a stropov sú vápenné omietky. Okná sú plastové s izolačným dvojsklom (2010), dvere drevené s výplňou v oceľových zárubniach. Radiátory sú liatinové. V kúpeľni sa nachádza obmurovaná smaltovaná vaňa a keramické umývadlo. Vo WC je umiestnený kombi záchod. Kúpeľňa ako aj WC boli v roku 2010 zrekonštruované, boli zrealizované nové obklady, dlažby ako aj výmena zariaďovacích predmetov. V kuchyni je umiestnená kuchynská linka dĺžky cca 3,0 m (2010). Nachádza sa v nej zabudovaný nerezový drez, plynový sporák s elektrickou rúrou a digestor. V chodbe sa nachádza vstavaná skriňa (2010). Ako zdroj tepla a TÚV slúži centrálna sídlisková plynová kotolňa. Vek stavby je určený na základe Potvrdenia Mestského úradu v Dubnici nad Váhom zo dňa 11.11.2010. Celková životnosť domu je stanovená vzhľadom na vykonané rekonštrukcie a technický stav na 150 rokov.

Pozemok
Pozemok sa nachádza, na rohu ulíc SNP, Janka Kráľa a Pribinove sady v Novej Dubnici. Tvorí zastavanú plochu pod obytným domom s. č. 35. Je situovaný v zástavbe bytových domov a polyfunkčných objektov postavených v 50-tych rokoch 20 storočia, tvoriace v súčasnosti centrálnu časť mesta Nová Dubnica. Vzdialenosť do najužšieho centra mesta je cca 200 m. V tesnej blízkosti sa nachádza centrálna mestská zóna s obchodmi a službami, materská škola a kino. V širšom okolí (dostupnosť do 10 min. pešo)sa nachádza obchodné centrum, pošta, základná škola a budovy miestnej samosprávy. Pozemok je situovaný mimo hlavných miestnych komunikácií v sadovom priestore. V priľahlých miestnych komunikáciách sa nachádzajú verejné rozvody vody, kanalizácie, zemného plynu, NN a telekomunikačné rozvody. Lokalita, v ktorej sa pozemok nachádza, patrí vzhľadom na polohu a blízkosť centra mesta, v Novej Dubnici medzi nadpriemerné z hľadiska kúpy nehnuteľností na bývanie.

 • Cena 41 100,00 EUR navrhnúť cenu
 • Vložené 15. 1. 2016
 • Číslo inzerátu AR-0B79-100407 (303415)
 • Lokalita Pribinove sady
 • Dobrovolná dražba Nie
 • Forma vlastníctva osobné
 • Celková úžitková plocha 65 m2
 • Celková podlah.plocha 65 m2
 • Spôsob kúrenia ústredné - plynové
 • Počet izieb 2

Kontaktovať RK

Change the CAPTCHA code
Kontaktovať
Licitor reality, s.r.o. Sládkovičova 6 01001 Zilina Telefón: +421 907 854 587, +421 918 900 100 E-mail: lrolkova@licitor.sk Web:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 
TOPlist TOPlist